NFUI 7.0 to nowa wersja interfejsu dla urządzeń marki Neffos. Które smartfony mogą liczyć na aktualizację? 22
TP Link Neffos X1 Max / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

NFUI 7.0 to nowa wersja interfejsu dla urządzeń marki Neffos. Które smartfony mogą liczyć na aktualizację?

Smartfony się zmieniają, wymagania i oczekiwania użytkowników również. Marka Neffos wychodzi im naprzeciw i dlatego opracowała nową wersję autorskiego interfejsu. NFUI 7.0, bo o nim tu mowa, oferuje nieco zmieniony wygląd oraz masę nowych (i co najważniejsze: przydatnych) funkcji.

Według zapewnień producenta, NFUI 7.0 wykorzystuje przyjazną dla ludzkiego oka kolorystykę i jest pozbawiona zbędnych elementów. Ikony zostały zaprojektowane na nowo, co w połączeniu z przejrzystym interfejsem ma umożliwić użytkownikowi skupienie się na konkretnej treści, a to z kolei pozwoli efektywniej korzystać ze smartfona.

Jedną z najważniejszych cech NFUI 7.0 ma być jej szybkość działania. Aplikacje otwierają się bowiem aż o 78% szybciej. Zwiększono także wydajność w grach i przyspieszono operacje zapisu danych w pamięci masowej. Jeśli chodzi o to drugie, to wyniki są nawet czterokrotnie lepsze w porównaniu z poprzednią wersją interfejsu. Równie duży nacisk położono również na czas pracy na baterii. Programy działające w tle zamykają się automatycznie po 3 minutach od wygaszenia wyświetlacza, aczkolwiek użytkownik naturalnie może dodać wybrane przez siebie do tzw. białej listy, wówczas nie zostaną one zamknięte. Do dyspozycji są też dwa tryby, pozwalające zaoszczędzić co nieco energii: Power Saving i Ultra Power Saving. Dodatkowym usprawnieniem jest Tryb Kieszeni, który zapobiega podświetlaniu się ekranu w momencie pojawienia się nowego powiadomienia, jeśli smartfon znajduje się w kieszeni. W takiej sytuacji zablokowane jest także wykonywanie połączeń.

Przy projektowaniu NFUI 7.0 zadbano również o to, aby użytkownik mógł wykonać niemal każdą operację w maksymalnie trzech krokach. Dzięki temu da się na przykład wyrównać ikonki na ekranie potrząsając smartfonem, zrobić zrzut ekranu przesuwając trzema palcami po wyświetlaczu, czy wybudzić go dwukrotnym stuknięciem. Do tego zwiększono czułość panelu (co przyda się w momencie, kiedy użytkownik ma założone na dłoniach rękawiczki) oraz dodano nowe funkcje w aplikacji aparatu (manualne ustawianie parametrów zdjęć, stabilizacja obrazu i tryb upiększania).

To jednak jeszcze nie koniec. W NFUI 7.0 dodano również filtr niebieskiego światła. Użytkownik może samodzielnie wybrać i ustawić godziny, w których tryb Ochrony Oczu będzie aktywny. Oprócz tego, smartfony z tym interfejsem mogą posłużyć jako wzmacniacz sygnału Wi-Fi, a w przypadku stworzenia hotspotu podłączyć inne sprzęty można za pomocą zeskanowania kodu QR, wyświetlanego na ekranie urządzenia.

W NFUI 7.0 użytkownicy znajdą również funkcje, znane z poprzedniej wersji oprogramowania. Mowa tu m.in. o pływającym powiadomieniu o połączeniach przychodzących, możliwości robienia zdjęć przy wyłączonym ekranie, funkcji App Lock i pracy na podzielonym ekranie.

Jak podaje producent, NFUI 7.0 trafi do użytkowników modeli Neffos X1, Neffos X1 Lite i Neffos X1 Max. Interfejs ten będzie też wgrywany do nowo wypuszczanych na rynek smartfonów.

*Na zdjęciu tytułowym Neffos X1 Max (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kacpra)

Źródło: informacja prasowa