W tej cenie warto: Nova Launcher Prime dla Androida za mniej niż 2 zł!

Jeśli domyślna nakładka systemowa w naszym smartfonie nas irytuje i szukamy czegoś, co mogłoby ją zastąpić, warto wypróbować Nova Launcher. Jeśli nam się spodoba darmowa wersja, za złotówkę z groszami możemy mieć edycję Prime.

Reklama

Nova Launcher to chyba pierwsza nakładka systemowa od zewnętrznego dewelopera, po jaką sięgnąłem. Przez długi czas korzystałem z niej na różnych smartfonach, i po dziś dzień cenię ją sobie jako jedną z ciekawszych wyborów, jeśli chodzi o launchery. Zaraz obok Evie i Microsoft Launcherjest dla mnie programem, o którym myślę, kiedy domyślne nakładki systemowe, instalowane przez różnych producentów, meczą mnie lub rażą brakiem pewnych funkcji.

Obecnie na program ten trwa promocja w sklepie Google Play. Przez kolejne 6 dni Nova Launcher Prime będzie kosztować 1,79 zł zamiast 24 zł. To dobra okazja, żeby zaopatrzyć się w wersję z rozszerzonymi możliwościami. Promocje na nią nie trafiają się zbyt często – ostatnia tak duża obniżka miała miejsce rok temu.

Reklama

Nova Launcher Prime ma tę przewagę nad wersją darmową, że umożliwia obsługę gestów ekranowych i ich dostosowanie do indywidualnych akcji, oferuje grupowanie programów w szufladzie z aplikacjami za pomocą folderów czy ukrywanie ich oraz daje szansę przypisania gestów do poszczególnych apek. Poza tym zawiera dodatkowe efekty przejścia i kilka innych pobocznych funkcji.

O ile zaopatrywanie się w Nova Launcher za pełną cenę byłoby dyskusyjną decyzją, tak wysupłanie niecałych dwóch złociszy podczas aktualnej promocji nie powinno nadszarpnąć zbytnio niczyjego budżetu. Nabycie tej aplikacji może okazać się zakupem przyszłościowym: na wypadek, gdyby program startujący w naszym kolejnym smartfonie przerastał nasze siły.

Pamiętajcie tylko, że Google nie zezwoliło jeszcze zewnętrznym deweloperom na wykorzystywanie gestów systemowych w launcherach dla Androida 10, więc z ich obsługą na tej wersji systemu mogą być problemy. Na przykład w darmowej wersji Nova Launcher nie wywołamy gestem listy ostatnio otwieranych aplikacji.

dzięki Grzegorz!