Prisma wkrótce z obsługą wideo

Dajcie spokój z Pokemon GO. Mania na łapanie stworków zapewne niebawem przeminie. Co innego – piękne zdjęcia i efekty graficzne. Twórcy aplikacji Prisma, która niedawno trafiła również na Androida, zapowiadają spore zmiany.

Prisma to jedna z ciekawszych aplikacji, jakie ostatnio pojawiły się na urządzenia mobilne. Narzędzie wprowadza kilkanaście zaawansowanych, artystycznych filtrów, którymi można przekształcić swoje zdjęcia ze smartfonu w działa sztuki. Nie zawsze się udaje, jednak wyglądu filtrów Prismy nie da się porównać z żadnymi dotychczasowymi efektami dostępnymi na smartfony czy tablety.

Oczywiście, są zarzuty o niejasne przepisy dotyczące wykorzystania zdjęć użytkowników i ich przepływ przez serwery, jednak popularność aplikacji przez to nie spada. Po wydaniu w końcu wersji Prisma na Androida, twórcy narzędzia informują, że mają zamiar wkrótce wprowadzić swoje filtry również dla materiałów wideo kręconych z poziomu urządzeń mobilnych.

Co więcej, zdaniem szefa firmy odpowiedzialnej za wypuszczenie Prismy, prace nad udostępnieniem filtrów dla klipów wideo powinny potrwać „kilka najbliższych tygodni”. A zatem, można spodziewać się, że już niebawem Prisma zostanie rozbudowana o nową funkcję. Metoda jest już właściwie gotowa, zespół programistów musi jedynie ją wdrożyć, co zajmie nieco czasu.

Źródło: Bloomberg