telewizor Huawei Vision
Huawei Vision (źródło: Huawei)

Huawei Vision – pierwszy (nie tylko) telewizor Huawei z systemem HarmonyOS

Huawei Vision wygląda jak telewizor. Podczas oficjalnej prezentacji Richard Yu, CEO działu urządzeń konsumenckich Huawei, powiedział jednak, że jest to coś bardziej na kształt smartfona oraz inteligentnego głośnika z dużo większym ekranem. Jest to więc wielofunkcyjne urządzenie, które – co pewnie Was zainteresuje – pracuje pod kontrolą systemu HarmonyOS.

Reklama

„Odtwarzanie” telewizji to tylko jedna z funkcji Huawei Vision, nawet jeśli jego design sugeruje, że jest to telewizor w klasycznym tego słowa znaczeniu. Jak już jednak wspomniałem, to urządzenie o wielu możliwościach i bardzo rozbudowanych funkcjach.

telewizor Huawei Vision
Huawei Vision (źródło: Huawei)

Huawei Vision – specyfikacja

Huawei Vision wyposażono w wyświetlacz 4K wykonany w technologii Quantum Dot. W zależności od wersji, ma on przekątną 55″, 65″ lub 75″. Ta ostatnia jako jedyna oferuje odświeżanie obrazu z częstotliwością 120 Hz. Ekrany we wszystkich charakteryzują się natomiast 100% pokryciem gamy kolorów NTSC.

Urządzenie zawsze jest w trybie czuwania – można je wybudzić komendą głosową, aby (na przykład) wydać polecenie wywołania określonej funkcji w podłączonym sprzęcie IoT (Smart Home). Za odtwarzanie dźwięku odpowiada zaś inteligentny system 8 (głośniki)+1 (subwoofer)+1 z profesjonalnym efektem 5.1.

Ważnym elementem Huawei Vision jest także wysuwana kamerka z funkcjami AI Video Call (rozpoznawanie i śledzenie twarzy), AI Fitness (rozpoznawanie i monitorowanie ruchów ciała użytkownika – ma to być przydatne podczas ćwiczeń z wirtualnym asystentem) i AI Kids (stworzona z myślą o dzieciach). Do tego urządzenie wspiera różne metody przesyłania treści między urządzeniami, m.in. One-Hop Projection (znane już z laptopów Huawei) i Huawei Share.

telewizor Huawei Vision
Huawei Vision (źródło: Huawei)

Huawei Vision sprzedawany będzie wraz z dedykowanym pilotem z modułem Bluetooth 5.0 na pokładzie i baterią, która na pojedynczym ładowaniu ma zapewnić do trzech miesięcy pracy. Ładowanie odbywa się zaś za pośrednictwem portu USB-C. W górnej części umieszczono dotykowy touchpad, ułatwiający nawigowanie po funkcjach i obsługę urządzenia, natomiast w dolnej moduł do obsługi funkcji One Hop.

pilot do Huawei Vision
Pilot do Huawei Vision (źródło: Huawei)

Huawei Vision – cena, dostępność

Huawei podczas prezentacji nie podał sugerowanych cen Huawei Vision, ani informacji o jego dostępności w Europie.

Źródło: Huawei