Premiera tabletu Samsung Galaxy Tab już w trzecim kwartale roku

Samsung Galaxy Tab

Ledwie wczoraj potwierdziły się informacje odnośnie szykowanego tabletu LG, a już dziś Samsung dołożył swoje trzy grosze. Według wcześniejszych informacji, o których pisałam jakiś czas temu, Galaxy Tab P1000 miał się pojawić na rynku przed październikiem bieżącego roku. Termin ten wciąż jest aktualny.

Reuters podało dziś, że Samsung Galaxy Tab ma mieć swoją premierę w trzecim kwartale roku, czyli w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Mam szczerą nadzieję, że w sierpniu lub wrześniu koncern zaprezentuje naprawdę ciekawe urządzenie, o którym aż będzie się chciało pisać.

Na razie szczegóły odnośnie specyfikacji Galaxy Tab nie są znane. Nie oznacza to jednak, że nie możemy się domyślać jakie dane techniczne znajdziemy na pokładzie urządzenia.

Dotykowy wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 7-cali, procesor ARM Cortex A8 o częstotliwości taktowania 1,2GHz, 16GB pamięci wewnętrznej, slot kart pamięci oraz bateria o pojemności 4000 mAh to tylko niektóre ze spekulowanych funkcji tabletu.

Na jego pokładzie nie powinno także zabraknąć WiFi, modułu Bluetooth, aparatu o rozdzielczości 3,2 Mpix, 3G oraz przedniej kamerki do połączeń wideo. Tablet Samsunga ma pracować pod kontrolą Google Androida w wersji 2.1. Miejmy nadzieję, że producent udostępni aktualizację systemu do nowszej wersji platformy – 2.2 Froyo.

Data oficjalnej prezentacji Samsunga Galaxy Tab w dalszym ciągu nie została ujawniona. Jak już jednak wspomniałam, będzie ona miała miejsce w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Źródło