Samsung Galaxy Tab na rynku przed październikiem

Samsung Galaxy Tab to jeden z niewielu nadchodzących tabletów internetowych mających godnie konkurować z Apple iPadem. Co jakiś czas pojawiają się o nim kolejne informacje. Tak też jest dzisiaj.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, Galaxy Tab ma trafić do sprzedaży przed końcem 2010 roku. JK Shin z Samsung Mobile powiedział, że tablet pojawi się na półkach sklepowych wcześniej niż w październiku bieżącego roku.

Specyfikacja Samsunga Galaxy Tab ma zawierać między innymi 7-calowy ekran dotykowy Super AMOLED, procesor ARM Cortex A8 o zegarze 1,2GHz, 16GB pamięci wewnętrznej, slot kart pamięci oraz baterię o pojemności 4000 mAh.

Urządzenie będzie również wyposażone w WiFi, Bluetooth oraz aparat o rozdzielczości 3,2 Mpix. Dla wszystkich użytkowników lubiących rozmowy wideo, pociechą może być fakt, iż Galaxy Tab będzie miał przednią kamerkę i 3G.

Ku uciesze wielu zwolenników jednego z najpopularniejszych systemów operacyjnych, tablet Samsunga ma pracować pod kontrolą Google Androida w wersji 2.1. Co więcej, nie powinno być żadnych problemów z dostępem do sklepu z aplikacjami – Android Market oraz aktualizacji systemu do wersji 2.2 Froyo.

W dalszym ciągu niestety nie są to potwierdzone informacje. Jeśli jednak okażą się prawdziwe, będziemy mieli do czynienia z naprawdę interesującym sprzętem.

Źródło