smartwatch UMIDIGI Uwatch 2
UMIDIGI Uwatch 2 (fot. UMIDIGI)

Poczekaj chwilę, a kupisz nowy smartwatch UMIDIGI Uwatch 2 za mniej niż 100 złotych

UMIDIGI (dawn. UMi) jeszcze do niedawna zajmowało się wyłącznie produkcją smartfonów, ale w zeszłym roku marka rozszerzyła swoją działalność i wprowadziła na rynek swój pierwszy smartwatch, UMIDIGI Uwatch, który wzbudził ogromne zainteresowanie Czytelników Tabletowo. Dziś producent zaprezentował drugą generację tego modelu.

UMIDIGI Uwatch był wyraźnie inspirowany Apple Watchem i niewątpliwie m.in. właśnie dlatego wzbudził takie zainteresowanie. W przypadku UMIDIGI Uwatch 2 producent postanowił być trochę bardziej oryginalny, aczkolwiek nowy model wciąż ma wiele wspólnego ze swoim poprzednikiem.

Reklama

Specyfikacja UMIDIGI Uwatch 2

Smartwatch wyposażono w dotykowy, kolorowy i kwadratowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,33 cala oraz rozdzielczości 240×240 pikseli. Mimo że ekran w UMIDIGI Uwatch charakteryzuje się identycznymi parametrami, to producent zapewnia, że jest on inny (lepszy) niż w poprzedniku.

Przód koperty pokrywa hartowane szkło 2.5D, natomiast ona sama wykonana jest z aluminium – takie połączenie ma sprawić, że urządzenie będzie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Całość spełnia też kryteria standardu pyło- i wodoszczelności IP67.

smartwatch UMIDIGI Uwatch 2
UMIDIGI Uwatch 2 (fot. UMIDIGI)

Jak przystało na smartwatch, UMIDIGI Uwatch 2 oferuje opcję monitorowania aktywności fizycznej (chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, skakanie na skakance oraz granie w badmintona, koszykówkę i piłkę nożną), a także liczenia kroków, przebytego dystansu i spalonych kalorii. Do tego jest też funkcja przypominania o konieczności ruszenia się z miejsca (jeśli użytkownik za długo będzie siedział), mierzenia pulsu i monitorowania snu.

Oczywiście nie zabrakło też funkcji przekazywania powiadomień ze sparowanego smartfona o połączeniach i wiadomościach przychodzących oraz nowych zdarzeniach z aplikacji (m.in. Facebooka, Twittera i Skype’a). Użytkownik będzie również mógł ustawić jedną z dostępnych w bazie tarczy, a także ustawić na tapetę własne zdjęcie.

smartwatch UMIDIGI Uwatch 2
UMIDIGI Uwatch 2 (fot. UMIDIGI)

To jednak jeszcze nie koniec, bowiem UMIDIGI Uwatch 2 oferuje też opcję kontrolowania odtwarzacza muzyki na sparowanym smartfonie, możliwość ustawienia alarmów, stoper, pogodynkę i tryb „nie przeszkadzać”. Ostatnią z wymienionych przez producenta funkcji jest wykorzystanie smartwatcha jako fizycznego, zdalnego spustu migawki w aparacie w podłączonym urządzeniu.

UMIDIGI Uwatch 2 współpracuje ze sprzętami pracującymi pod kontrolą systemów Android (od 4.4 KitKat w górę) i iOS (od 8.0 wzwyż), a do komunikacji wykorzystuje moduł Bluetooth. Integralną częścią oprogramowania jest dedykowana aplikacja na urządzenia mobilne, aczkolwiek nie oferuje ona języka polskiego (ale jest m.in. angielski, niemiecki, francuski i hiszpański).

smartwatch UMIDIGI Uwatch 2
UMIDIGI Uwatch 2 (fot. UMIDIGI)

UMIDIGI Uwatch 2 zasilany jest przez baterię o pojemności 180 mAh. Według deklaracji producenta, powinno to wystarczyć na od 7 do 10 dni pracy lub do 25 dni czuwania w trybie standby. Ładowanie akumulatora trwa zaś od 2 do 3 godzin.

Koperta UMIDIGI Uwatch 2 ma średnicę 43,8 mm i grubość 12 mm. Jej waga to natomiast 44 gramy. Paski mają z kolei szerokość 22 mm. Wraz ze smartwatchem producent dorzuca dwa: jeden stalowy i drugi silikonowy.

Cena UMIDIGI Uwatch 2, gdzie kupić

Sprzedaż nowego smartwatcha UMIDIGI już się rozpoczęła w oficjalnym sklepie marki na platformie AliExpress – aktualna cena to 33,32 dolarów/127,15 złotych. Od 15 do 21 lipca 2019 roku UMIDIGI Uwatch 2 będzie jednak można kupić za 24,99 dolarów (równowartość ~95 złotych), aczkolwiek w obniżonej cenie ma być dostępnych tylko 500 sztuk.

Źródło: UMIDIGI