UMIDIGI logo

UMi zmienia nazwę na UMIDIGI

Pierwszym smartfonem z nowym logo będzie model Z Pro

Nowy rok to dla sporej części osób okazja (albo pretekst) do rozpoczęcia zupełnie nowego rozdziału w życiu. Ale nie tylko. UMi bowiem ogłosiło właśnie, że od 2017 roku będzie sygnować swoje produkty logo UMIDIGI.

Reklama

UMi kojarzone jest aktualnie wyłącznie za sprawą smartfonów, których w tym roku wypuściło na rynek naprawdę sporo (m.in. UMi Plus EUMi Plus, UMi Super, UMi Max, UMi London, UMi Diamond czy UMi Diamond X; zapowiedziany został również flagowy UMi Z – jego przedsprzedaż rozpocznie się 4 stycznia 2017 roku). Chińczycy mają jednak ambicje, aby spróbować swoich sił również na innych segmentach.

Reklama

Dlatego postanowiono zmienić nazwę firmy z UMi na UMIDIGI. Jest to „skrót” od UMi Digital, który jednocześnie ma wskazywać na to, że marka działa na wielu „elektronicznych” płaszczyznach. Chińczycy bowiem zapowiadają, że planują opracować m.in. własnego robota, zestawy słuchawkowe Bluetooth czy wyposażenie do inteligentnego domu.

Nie oznacza to jednak, że UMIDIGI zrezygnuje z produkcji smartfonów. Nowe propozycje wciąż będą pojawiać się na rynku. Pierwszą z nich ma być model Z Pro, który ma mieć identyczną specyfikację, jak UMi Z, z jednym wyjątkiem – model ten otrzyma podwójny aparat główny 2×13 Mpix. Jego cena ma wynosić 329,99 dolarów (~1400 złotych).

Źródło: UMi przez GizmoChina, GizmoChina