UMIDIGI Uwatch (fot. UMIDIGI)

Ten smartwatch inspirowany Apple Watchem mocno Was zainteresował – wkrótce będziecie mogli go kupić

Artykuł traktujący o nadchodzącym smartwatchu jednej z chińskich marek cieszył się wśród naszych Czytelników ogromną popularnością. Z pewnością zainteresuje Was więc, że urządzenie trafiło już do sprzedaży i wkrótce będziecie mogli je kupić.

Reklama

Na początek należy Wam się wyjaśnienie, dlaczego napisałem, że smartwatch ten „śmierdzi kopią Apple Watcha”. Otóż – jak zauważył w komentarzach filon – producent zainspirował się smartzegarkiem konkurencji w przynajmniej dwóch aspektach. Po pierwsze, chodzi o te okręgi na wyświetlaczu – podobne są w urządzeniu koncernu z Cupertino. Po drugie, sama opaska także mocno przypomina tę, która dostępna jest w jednej z wersji Apple Watcha. Zresztą, sami zobaczcie:

Reklama

Skoro już się wytłumaczyłem, (mam nadzieję) z czystym sumieniem mogę przejść do najważniejszego, czyli do specyfikacji UMIDIGI Uwatch. Ta już bowiem nie skrywa przed nami żadnych tajemnic. Smartwatch wyposażono w wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 1,33 cala i rozdzielczości 240×240 pikseli. Co jednak dość zaskakujące, ekran jest… kwadratowy, a nie okrągły. Metalowa koperta pokryta jest szkłem hartowanym nieznanego producenta. UMIDIGI wspomina też coś o wodoszczelności, ale nie podaje żadnych norm.

Sercem UMIDIGI Uwatch jest procesor Nordic 52832 – nie mamy tu żadnego Snapdragona, ponieważ smartwatch nie pracuje na systemie operacyjnym Wear OS. Mimo to oferuje wszystkie niezbędne funkcje, jakich oczekuje się od wearable: wyświetlanie czasu, alarm wibracyjny, liczenie kroków, spalonych kalorii i przebytego dystansu, monitorowanie snu, przypomnienie o konieczności ruszenia się z miejsca przy zbyt długiej bezczynności, a nawet prognozę pogody.

UMIDIGI Uwatch oczywiście przekazuje też powiadomienia o przychodzących połączeniach (można je odrzucić z poziomu urządzenia), SMS-ach i nowych zdarzeniach w aplikacjach na sparowanym smartfonie. Na pokładzie urządzenia jest także pulsometr.

UMIDIGI Uwatch (fot. UMIDIGI)

UMIDIGI Uwatch współpracuje z urządzeniami, pracującymi pod kontrolą Androida 4.4 KitKat lub iOS 9.0 lub nowszych wydań obu systemów. Do komunikacji wykorzystywany jest Bluetooth 4.0. Smartwatch zasilany jest przez akumulator o pojemności 180 mAh – według deklaracji producenta, taki zapas energii ma wystarczyć na od 7 do 10 dni użytkowania. Ładowanie od 0% do 100% trwa natomiast 3 godziny.

Sugerowaną cenę UMIDIGI Uwatch ustalono na 29,99 dolarów, tj. równowartość ~115 złotych. Smartwatch będzie dostępny na platformie AliExpress, aczkolwiek w momencie pisania tego artykułu nie można go jeszcze kupić. Producent przygotował też tzw. giveaway – jego szczegóły znajdziecie na podlinkowanej poniżej stronie.

UMIDIGI Uwatch (fot. UMIDIGI)

Źródło: UMIDIGI, GizmoChina

 1. umidigi? nie dziękuję, nawet za połowę tej ceny… już raz kupiłem od nich telefon… to było TOTALNE nieporozumienie, mimo przyzwoitej („na papierze”) specyfikacji

     1. ten bez x ma lepszy procek, więcej RAM (3GB zamiast 2GB) i do tego niby wzmocnione szkło na ekranie (tak jest reklamowane)
      po 3 miesiącach mulił jakby miał z 5 lat, bateria to tragedia (mimo przyzwoitej pojemności teoretycznej), ale to raczej na bank wina koszmarnej optymalizacji systemu… 2h SOT to wyczyn, w czuwaniu też tragedia, ten cały „wzmocniony” ekran lekko stuknięty i pajęczyna… podsumowując: telefon dno i 2 m mułu… nigdy więcej, nawet najgorszemu wrogowi nie polecę tej marki

      jeszcze jedno, ich wspaniały system sam instaluje sobie jakiś crap, głównie chińskie programy, wywalasz i za kilka dni masz od nowa 2-3 jakieś śmieciowe aplikacje, i tak w kółko

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama