smartwatch Amazfit Verge Lite
Amazfit Verge Lite (fot. Amazfit)

Dwie nowości od Amazfit: Verge Lite i Bip Lite

Wearables marki Amazfit znane są głównie za sprawą Xiaomi, które się pod nimi „podpisuje”. Producent właśnie wprowadził na rynek dwa kolejne urządzenia, Verge Lite i Bip Lite.

Amazfit Verge Lite

Zegarek oferuje okrągły, kolorowy wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,3 cala i rozdzielczości 360×360 pikseli, który pokryto szkłem Corning Gorilla Glass 3. generacji i powłoką oleofobową, mającą za zadanie chronić ekran przed palcowaniem. Koperta wykonana jest z tworzywa sztucznego, natomiast paski z silikonu (jeden ma długość 70 mm, zaś drugi 113 mm).

Reklama

Amazfit Verge Lite oferuje też pulsometr, a także moduł Bluetooth 5.0 BLE oraz GPS i GLONASS. Zegarek zasila akumulator o pojemności 390 mAh – według deklaracji producenta, wystarczy to na około 20 dni standardowego użytkowania lub 40 godzin korzystania z GPS. Ładowanie baterii do pełna ma zaś trwać 2,5 godziny.

Koperta Amazfit Verge Lite jest pyło- i wodoszczelna (spełnione zostały kryteria standardu IP68). Zegarek będzie współpracować z urządzeniami pracującymi pod kontrolą Androida 4.4 KitKat i iOS 9.0 oraz nowszych wydań obu systemów.

Amazfit Verge Lite oczywiście oferuje też wszystkie najpopularniejsze funkcje fitness (liczenie kroków, przebytego dystansu, spalonych kalorii) oraz monitorowanie snu i różnego rodzaju treningów. Do tego może także posłużyć jako kontroler multimediów i przypominajka o konieczności ruszenia się z miejsca, jeśli użytkownik za długo się zasiedzi. Właściciel zegarka będzie również mógł spersonalizować wygląd koperty.

Amazfit Verge Lite będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i szarej. Jego cenę ustalono na 499 juanów (równowartość ~270 złotych po bezpośrednim przeliczeniu). Dla porównania, Amazfit Verge kosztował na start 799 juanów.

Amazfit Verge Lite (fot. Amazfit)

Amazfit Bip Lite

Ten zegarek wyposażono natomiast w kwadratowy, kolorowy ekran o przekątnej 1,28 cala i rozdzielczości 176×176 pikseli, który pokryto szkłem Corning Gorilla Glass 3. generacji. Na pokładzie znajduje się też pulsometr, nie ma natomiast GPS (stąd zapewne dopisek „Lite”, bowiem Amazfit Bip ma GPS). Koperta jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 3 ATM.

smartwatch Amazfit Bip Lite
Amazfit Bip Lite (fot. Amazfit)

Amazfit Bip Lite zasilany jest przez akumulator o pojemności 200 mAh, który ma pozwolić na nawet 45 dni pracy na pojedynczym ładowaniu. Samo ładowanie trwa z kolei 2,5 godziny. Całość waży 32 gramy, a silikonowe paski mają szerokość 20 mm oraz długość 8,5 cm i 11 cm.

Łączność w Amazfit Bip Lite zapewnia moduł Bluetooth 4.1 BLE. Zegarek oczywiście oferuje wszystkie najpopularniejsze funkcje fitness oraz współpracuje z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemów Android 4.4 KitKat i iOS 8, a także nowszych wydań obu platform.

Cenę Amazfit Bip Lite ustalono na 299 juanów (równowartość ~160 złotych po bezpośrednim przeliczeniu).

Źródło: Amazfit, Amazfit dzięki GizmoChina