Amazfit Verge oficjalnie – ma szanse odmienić rynek smartwatchy!

Dosłownie przed chwilą Amazfit ujawnił na swojej stronie swój najnowszy produkt – smartwatch Amazfit Verge (w niektórych źródłach spotkamy się z nazwą Amazfit X). Zegarek charakteryzuje kilka cech, które wyróżniają go na tle poprzedników. I jeżeli Xiaomi spełni obietnice pokładane w czasie pracy na jednym ładowaniu, możemy mieć do czynienia z rewolucją na rynku!

Nowy smartwatch różni się wyglądem od poprzedników, Statosa i Pace. Producent porzucił dostojny styl na rzecz sportowego designu. Urządzenie ma kopertę o średnicy 43 mm, grubości 12,6 mm i wadze 46 gramów. Największe zmiany zaszły jednak w kwestii wyświetlacza.

Reklama

Amazfit przyzwyczaił nas do swych energooszczędnych, trans-reflektywnych wyświetlaczy, które pozwalały nawet na 5 dni intensywnego użytkowania zegarka. Tym razem otrzymujemy 1,3-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 360×360 pikseli. Koperta pokryta jest szkłem Corning Gorilla Glass 3. generacji.

Urządzenie napędzane jest przez dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, pracujący w połączeniu z 512 MB RAM. Na przestrzeń dla użytkownika producent pozostawił 4 GB pamięci wbudowanej. Nie zabrakło GPS, Bluetooth 4.0, Wi-Fi oraz modułu NFC do płatności zbliżeniowych.

Ogniwo ma pojemność 390 mAh. To niewiele, lecz Amazfit na oficjalnej stronie chwali się, iż jego zespół R&D przez 10 miesięcy pracował nad optymalizacją zużycia baterii, by zegarek mógł osiągać takie wyniki, jak poprzednicy. Tak – dobrze czytacie – producent deklaruje 5 dni pracy przy ekranie AMOLED!

I to wcale nie przy zegarku odłączonym od smartfona – warunki testu to połączenie Blueetooth, 150 wiadomości dziennie oraz codzienne bieganie przez 30 minut z funkcją GPS. Tak więc jeżeli deklaracje producenta znajdą potwierdzenie w recenzjach – chapeau bas, Xiaomi! Urządzenie pracuje na systemie Amazfit OS, który jest oparty na Androidzie. Prawdopodobnie jak w przypadku poprzedników, nie będziemy mogli instalować aplikacji ze Sklepu Play.

Producent chwali się także zaawansowanym czujnikiem do monitorowania aktywności serca. Zegarek ma od teraz wykrywać wszelkie potencjalne nieprawidłowości w jego pracy i powiadamiać o tym użytkownika. Amazfit Verge będzie mógł być wykorzystany również do sterowania urządzeniami Smart Home od Xiaomi, takimi jak żarówki, odkurzacze, oczyszczacze powietrza itp.

Co do ceny… To w końcu Xiaomi! ;) Zegarek na oficjalnej stronie producenta kosztuje 799 juanów, co w przeliczeniu daje ok. 430 złotych. Trzeba rzecz jasna liczyć się z tym, że poza granicami Państwa Środka ceny wzrosną, aczkolwiek prawdopodobnie będzie to i tak znacznie niższa kwota od tej, którą woła konkurencja.

Źródło: AmazfitGizChina.it