Przygotujcie się. 25 lipca zobaczymy w Polsce nowe Xiaomi Mi A3 i Mi A3 Lite

Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite to wciąż dwa całkiem niezłe smartfony, które znajdują się w centrum zainteresowania osób poszukujących urządzeń ze średniej półki cenowej. Wkrótce minie rok od ich premiery, a to oznacza jedno – zbliża się prezentacja ich następców.

Smartfony z linii Mi A od Xiaomi wyróżniają się jedną ważną rzeczą – pozbawione są nakładki systemowej MIUI. Konstruuje się je zgodnie z zasadami programu Android One, więc zapewniane jest im też długotrwałe wsparcie w postaci trzyletniej gwarancji na aktualizacje Androida oraz darmowa przestrzeń na fotki w Zdjęciach Google.

Wygląda na to, że Xiaomi przymierza się do premiery Mi A3 i Mi A3 Lite, bo dziennikarze zaczęli dostawać informacje o planowanej prezentacji na 25 lipca. A jest na co czekać.

Xiaomi Mi A3 najpewniej dostanie aparat z matrycą 48 Mpix, a w środku „zatańczy i zagra” procesor Snapdragon 730, czyli najmocniejszy układ dla średniopółkowych smartfonów od Qualcomma. „Lżejszy” Mi A3 dostanie Snapdragona 675, więc jednostkę słabszą, ale wciąż wystarczającą do płynnej obsługi czystego Androida.

Jeśli spodziewane modele będą wycenione rozsądnie, to mogą stać się prawdziwymi hitami sprzedaży. Jako że konkurencja na tym polu jest zawzięta, Chińczycy będą musieli się naprawdę postarać, by zwrócić na siebie uwagę klienteli. Mam jednak dziwne przeczucie, że Xiaomi nie będzie miało z tym większego problemu.

źródło: własne, @Xiaomi