smartfon Oppo A35 smartphone
Oppo A35 (źródło: Oppo)

Oppo A35 to „nowy” smartfon ze starym Androidem

Ogarnięcie całego portfolio Oppo byłoby syzyfową pracą, bowiem oferta tej marki jest niezwykle rozbudowana i nawet jej najwięksi fani prawdopodobnie mieliby z tym problem. Teraz wzbogacił ją „nowy” smartfon Oppo A35, który może i oferuje przyzwoitą specyfikację, ale w połączeniu ze starym Androidem na start.

Reklama

Oppo A35 to „nowy” smartfon ze starym Androidem

Mamy już drugi kwartał 2021 roku. Android 11 został udostępniony dokładnie 8 września 2020 roku, a zatem ponad siedem (!) miesięcy temu. Żeby tego było mało, na horyzoncie majaczy już Android 12. Mimo to, na pokładzie Oppo A35 został zainstalowany Android 10 z interfejsem ColorOS 7.2.

Tym większa szkoda, bo przecież ColorOS 11 jest pełny ciekawych i przydatnych funkcji. Być może sytuacja ta wynika z faktu, że – jak zauważa serwis GSMArena – model ten jest oparty na Oppo A15s, który zadebiutował w Indiach w grudniu 2020 roku. Szkoda jednak, że Oppo nie wysiliło się i nie zainstalowało w Oppo A35 świeższego systemu Android 11 z najnowszą odsłoną autorskiego interfejsu.

Reklama

Specyfikacja Oppo A35

Prawdopodobnie jednak starszy Android nie będzie przeszkadzał klientom, którzy kupią ten smartfon, szczególnie że specyfikacja Oppo A35 jest całkiem przyzwoita, jak na model z niższej półki. Owszem, nie ma tu nic, co by jakoś szczególnie zaskoczyło, ale oprócz Androida 10 trudno mówić w jego przypadku o jakimkolwiek rozczarowaniu.

Oppo podkreśla przede wszystkim fakt, że smartfon jest bardzo wąski (zaledwie 7,9 mm) i całkiem lekki, bowiem waży 177 gramów. Ponadto klienci dostaną do wyboru trzy atrakcyjnie wyglądające wersje kolorystyczne:

smartfon Oppo A35 smartphone
źródło: Oppo

Zaletą Oppo A35 ma być również 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 256 GB oraz duży wyświetlacz LCD o przekątnej 6,52 cala i rozdzielczości HD+ 1600×720 pikseli, w którego górnej części, w wycięciu w kształcie litery „V”, umieszczono 8 Mpix aparat do selfie i rozmów wideo.

Ponadto specyfikacja Oppo A35 obejmuje też zestaw trzech aparatów na panelu tylnym 13 Mpix (f/2.2) + 2 Mpix (f/2.4) do zdjęć makro + 2 Mpix (f/2.4) do wykrywania głębi, w pobliżu którego znajduje się czytnik linii papilarnych. Smartfon zasilany jest przez akumulator o pojemności 4230 mAh, który można ładować maksymalnie z mocą 10 W (5 V/2 A) przez port microUSB.

Oprócz tego, specyfikacja Oppo A35 zawiera w sobie również 4 GB RAM, procesor MediaTek Helio P35 2,3 GHz, Dual SIM (2x nano SIM) i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Na tę chwilę cena tego smartfona w Chinach nie jest znana.