Reklama
smartfon Oppo A35 smartphone
Oppo A35 (źródło: Oppo)

Oppo A35 to „nowy” smartfon ze starym Androidem

Ogarnięcie całego portfolio Oppo byłoby syzyfową pracą, bowiem oferta tej marki jest niezwykle rozbudowana i nawet jej najwięksi fani prawdopodobnie mieliby z tym problem. Teraz wzbogacił ją „nowy” smartfon Oppo A35, który może i oferuje przyzwoitą specyfikację, ale w połączeniu ze starym Androidem na start.

Reklama

Oppo A35 to „nowy” smartfon ze starym Androidem

Mamy już drugi kwartał 2021 roku. Android 11 został udostępniony dokładnie 8 września 2020 roku, a zatem ponad siedem (!) miesięcy temu. Żeby tego było mało, na horyzoncie majaczy już Android 12. Mimo to, na pokładzie Oppo A35 został zainstalowany Android 10 z interfejsem ColorOS 7.2.

Tym większa szkoda, bo przecież ColorOS 11 jest pełny ciekawych i przydatnych funkcji. Być może sytuacja ta wynika z faktu, że – jak zauważa serwis GSMArena – model ten jest oparty na Oppo A15s, który zadebiutował w Indiach w grudniu 2020 roku. Szkoda jednak, że Oppo nie wysiliło się i nie zainstalowało w Oppo A35 świeższego systemu Android 11 z najnowszą odsłoną autorskiego interfejsu.

Specyfikacja Oppo A35

Prawdopodobnie jednak starszy Android nie będzie przeszkadzał klientom, którzy kupią ten smartfon, szczególnie że specyfikacja Oppo A35 jest całkiem przyzwoita, jak na model z niższej półki. Owszem, nie ma tu nic, co by jakoś szczególnie zaskoczyło, ale oprócz Androida 10 trudno mówić w jego przypadku o jakimkolwiek rozczarowaniu.

Oppo podkreśla przede wszystkim fakt, że smartfon jest bardzo wąski (zaledwie 7,9 mm) i całkiem lekki, bowiem waży 177 gramów. Ponadto klienci dostaną do wyboru trzy atrakcyjnie wyglądające wersje kolorystyczne:

smartfon Oppo A35 smartphone
źródło: Oppo

Zaletą Oppo A35 ma być również 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 256 GB oraz duży wyświetlacz LCD o przekątnej 6,52 cala i rozdzielczości HD+ 1600×720 pikseli, w którego górnej części, w wycięciu w kształcie litery „V”, umieszczono 8 Mpix aparat do selfie i rozmów wideo.

Ponadto specyfikacja Oppo A35 obejmuje też zestaw trzech aparatów na panelu tylnym 13 Mpix (f/2.2) + 2 Mpix (f/2.4) do zdjęć makro + 2 Mpix (f/2.4) do wykrywania głębi, w pobliżu którego znajduje się czytnik linii papilarnych. Smartfon zasilany jest przez akumulator o pojemności 4230 mAh, który można ładować maksymalnie z mocą 10 W (5 V/2 A) przez port microUSB.

Oprócz tego, specyfikacja Oppo A35 zawiera w sobie również 4 GB RAM, procesor MediaTek Helio P35 2,3 GHz, Dual SIM (2x nano SIM) i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Na tę chwilę cena tego smartfona w Chinach nie jest znana.