Energizer Power Max P18K Pop front (fot. Energizer)

Energizer Power Max P18K Pop z podwójną kamerką wysuwaną z obudowy i baterią 18000 mAh

Energizer, chociaż przez większość kojarzony przede wszystkim jako producent baterii, od dawna funkcjonuje również w segmencie klasycznych telefonów i smartfonów. Niedawno zapowiedział, że na targach MWC 2019 zaprezentuje aż 26 nowych urządzeń, jednak nie wytrzymał i jedno z nich przedstawił już dzisiaj. Poznajcie model Energizer Power Max P18K Pop.

Nie wiem, skąd w Energizerze nagle taki pęd ku innowacji, bowiem do tej pory wypuszczał on na rynek raczej przeciętne telefony. Faktem jednak jest, że w 2019 roku wszystkich zaskoczył, zapowiadając rychłą premierę m.in. modelu z akumulatorem o monstrualnej pojemności oraz wysuwaną kamerką do selfie i rozmów wideo, a nawet i składanego smartfona!

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem targów MWC 2019 w Barcelonie, Energizer zaprezentował model Power Max P18K Pop. Wyróżnia go przede wszystkim akumulator o pojemności – uwaga – aż 18000 mAh. Producent zapewnił wsparcie dla ładowania o mocy 18 W (USB Power Delivery 2.0 przez port USB-C). Patrząc jednak przez pryzmat „wielkości” baterii, mimo wszystko – kolokwialnie mówiąc – szału nie ma, gdyż ogniwo nadal będzie się ładowało do pełna kilka godzin. Aż chciałoby się tu zobaczyć obsługę szybkiego ładowania 40 W lub nawet 50 W.

Energizer Power Max P18K Pop jest też jednym z pierwszych (nie mam pewności, czy na pewno pierwszym) smartfonów na rynku z wysuwaną z obudowy podwójną kamerką do selfie i rozmów wideo. Producent zdecydował się tutaj na duet 16 Mpix + 2 Mpix. Na tyle Energizer umieścił z kolei potrójny aparat główny 12 Mpix + 5 Mpix + 2 Mpix, który może także nagrywać wideo w rozdzielczości maksymalnie 1080p.

Energizer Power Max P18K Pop wyposażono również w 6,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+, ośmiordzeniowy (4x ARM Cortex-A73 + 4x ARM Cortex-A53; 12 nm) procesor MediaTek Helio P70 2,1 GHz z układem graficznym ARM Mali-G72 MP3, 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie i ma grubość 18 mm.

Energizer Power Max P18K Pop trafi do sprzedaży w czerwcu 2019 roku i najpewniej dopiero wtedy poznamy jego cenę. Jestem szczerze ciekawy, jak w praktyce będzie się on sprawować, ponieważ „na papierze” wygląda intrygująco.

Źródło: GSMArena