Fot za: TheVerge

Smartfonowe obiecanki Energizera: 18000 mAh, składany ekran i kamerka pop-up

Energizer raczej nie kojarzy się zbytnio ze smartfonami. Wiele wskazuje na to, że po tegorocznych targach MWC może się to zmienić. Producent ma ambitne plany, które – jeśli tylko zostaną właściwie zrealizowane – mogą wstrząsnąć branżą mobilną.

Producent zamierza przygotować cztery linie urządzeń: Power Max, Ultimate, Energy i Hardcase. O wiele ciekawiej prezentuje się łączna liczba nowych urządzeń, jakie Energizer zamierza wprowadzić na rynek. Mówimy o aż 26 urządzeniach. Słowo klucz, to urządzenia, bowiem większość z telefonów będzie przypisana do rodzin Energy i Hardcase i będą to w zasadzie zwykłe komórki, jakie znamy sprzed lat. Tyle, że w nowej, odświeżonej wersji i z logo Energizera.

Ciekawie prezentuje się linia Power Max. Właśnie tutaj zadebiutuje pierwszy na świecie smartfon z ogniwem akumulatora o wgniatającej w fotel pojemności 18000 mAh. Spodziewamy się też drugiego urządzenia z akumulatorem o mocy 16000 mAh. Wreszcie, rodzina Ultimate będzie składać się w zasadzie z samych smartfonów, które nie będą stronić od takich nowinek technologicznych, jak ekran z łezką czy frontowy moduł aparatu wykonany w systemie pop-up.

Specyfikacja techniczna urządzeń jest owiana tajemnicą, jednak pierwsze dane zdołały już przeniknąć do sieci. Wiemy, że Energizer Ultimate U620S Pop i U630S Pop będą napędzane układami od MediaTeka. Oba urządzenia oferują podwójny moduł selfie: 16 + 2 Mpix, choć niestety nie znamy ich dokładnej specyfikacji technicznej. Dobrze prognozuje moduł główny w U620S Pop. Ma on zostać wyposażony w potrójną optykę, na jaką składają się następujące moduły: 16 MPix + 5 Mpix + 2 Mpix. Całość zamyka nam 6 GB RAM i 128 GB na dane.

Producent cały czas zdołał zachować w tajemnicy w zasadzie wszystkie kluczowe dane związane ze swoim składanym smartfonem. Nie mamy zdjęć, specyfikacji ani filozofii działania, w zasadzie nic. Media branżowe spekulują, że produkt będzie w swoich głównych założeniach podobny do tego, co zaoferuje Samsung Galaxy F, jednak to wszystko to tylko mniej lub bardziej prawdopodobne spekulacje. Na detale trzeba jeszcze trochę poczekać.

Urządzenia dla Energizera będzie produkować Avenir Telecom. Nie jest to pierwsza współpraca obu firm, bowiem Avenir od pewnego czasu sprzedaje zwykłe telefony komórkowe na licencji Energizera. Wszystkie szczegóły, wliczając w to datę debiutu urządzeń, poznamy 25 lutego podczas targów MWC w Barcelonie.

źródło: TheVerge

zdjęcie główne od: TheVerge