Samsung Galaxy Feel

Samsung Galaxy Feel to taki Galaxy A3 na sterydach

W odległej Japonii zadebiutował Samsung Galaxy Feel. Wizualnie przypomina on Galaxy A3 (2016), lecz jest od niego znacznie lepiej wyposażony i dlatego pod niektórymi względami bliżej mu do Galaxy A3 (2017). Ogólnie rzecz ujmując, jest to naprawdę atrakcyjny, kompaktowy smartfon.

Samsung Galaxy Feel wyposażono w 4,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości HD (720×1280; 312 ppi), ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,6 GHz (jest to więc najpewniej Exynos 7870), 3GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD oraz aparaty: 16 Mpix na tyle z pojedynczą diodą doświetlającą i 5 Mpix na przodzie (oba z przysłoną f/1.9).

W fizycznym przycisku Home pod ekranem zatopiono też czytnik linii papilarnych. Nie zapomniano także o NFC. Całość ma wymiary 138x67x8,3 mm i waży 149 gramów. Obudowa jest pyło- i wodoszczelna (norma IP68). Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat i zasilany jest energią z akumulatora o pojemności 3000 mAh. Samsung Galaxy Feel dostępny będzie na rynku w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i różowej.

Jeżeli zaczęły Was już świerzbić paluszki na widok Samsunga Galaxy Feel, to niestety mam dla Was złe informacje: smartfon powstał na wyłączność japońskiej sieci docomo i nie ma szans, aby pojawił się na innych rynkach. A szkoda, ponieważ jego specyfikacja techniczna jest lepsza niż dostępnego w Polsce Galaxy A3 (2017) – pod tym względem temu modelowi bliżej do Galaxy A5 (2017), który jednak ma znacznie większy wyświetlacz. Cóż, szkoda.

Źródło: Engadget przez The Android Soul