Xiaomi Mi Watch smartwatch
Xiaomi Mi Watch (źródło: @Xiaomi)

Prosiliśmy o Xiaomi Mi Watch w Europie, no i mamy. Nie tego jednak chcieliśmy

Xiaomi Mi Watch zadebiutował w Chinach wiele miesięcy temu, a właściwie to od jego premiery zaraz minie okrągły rok! Xiaomi w końcu wprowadza swój smartwatch na rynek europejski i jednocześnie sprawia nam ogromną niespodziankę, bo czegoś takiego się nie spodziewaliśmy.

Specyfikacja Xiaomi Mi Watch

Użytkownicy na całym świecie, w tym w Polsce, z niecierpliwością czekali na ten smartwatch głównie z uwagi na fakt, że jest to pierwszy smart-zegarek Xiaomi z systemem Wear OS by Google, który w połączeniu z modułem NFC mógłby umożliwić płatności zbliżeniowe z poziomu nadgarstka. Co więcej, oferuje też eSIM, więc może być całkowicie niezależny od smartfona.

Tymczasem co nam „sprezentowało” Xiaomi? Dostępny w Europie Xiaomi Mi Watch nie tylko wygląda zupełnie inaczej niż dostępny w Chinach pierwowzór (ok, to można jeszcze zaakceptować, w końcu to tylko powierzchowność), ale nie oferuje wymienionych powyżej udogodnień! Zatem to po prostu kolejny smartwatch tylko z nazwy, a w praktyce opaska sportowa w formie zegarka. W życiu nikt by nie pomyślał, że Xiaomi wywinie taki numer…

Xiaomi Mi Watch smartwatch
źródło: @Xiaomi

Mimo wszystko wypada pokrótce powiedzieć, co oferuje ten smartwatch. Specyfikacja Xiaomi Mi Watch obejmuje m.in. wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,39 cala, rozdzielczości 454×454 pikseli i jasności maksymalnej 450 nitów. Xiaomi nie podaje, z czego wykonana jest obudowa, ale informuje za to, że góra pokryta jest hartowanym szkłem 2.5D Corning Gorilla Glass 3. generacji, a całość waży zaledwie 32 gramy i jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM lub zanurzenie na głębokość do 50 metrów.

Specyfikacja Xiaomi Mi Watch zawiera również akumulator o pojemności 420 mAh, który ma zapewnić do 16 dni pracy (w trybie czuwania; ładowanie na podstawce magnetycznej; do 100% w ~2 godziny), pulsometr, żyroskop i GPS. Ponadto smartwatch oferuje 117 trybów ćwiczeń (z czego 17 profesjonalnych), możliwość zmierzenia poziomu natlenienia krwi, obsługę emoji (co w przypadku wearables jest czymś wyjątkowym), a także wbudowanego asystenta głosowego (Amazon Alexa).

Xiaomi Mi Watch smartwatch
źródło: @Xiaomi

Cena Xiaomi Mi Watch

Cena Xiaomi Mi Watch w Europie została ustalona na 99 euro. Smartwatch będzie dostępny w sprzedaży „już wkrótce”. Ceny w Polsce jeszcze nie znamy.

Klienci będą mieli do wyboru w sumie sześć wersji z paskami w różnych kolorach.