smartfon Redmi 9C smartphone
Redmi 9C (źródło: Xiaomi Malaysia)

Redmi 9C i Redmi 9A oficjalnie. Xiaomi stawia na niskie ceny i nowe wzornictwo

Xiaomi nie posiada już w swojej ofercie budżetowych smartfonów – wszystkie nowe modele debiutują na rynku pod marką Redmi. Dziś portfolio tej ostatniej uzupełniły dwie nowości: Redmi 9C i Redmi 9A.

Premiera nowych smartfonów marki Redmi nie jest dla nas niespodzianką, bowiem wczoraj Xiaomi oficjalnie ją zapowiedziało. Dziś oficjalnie światło dzienne ujrzały dwie budżetowe propozycje dla nieco mniej wymagających użytkowników: Redmi 9C i Redmi 9A.

Redmi 9C – specyfikacja

Pierwszy z modeli szczególnie przyciąga uwagę, bowiem wygląda zupełnie inaczej niż wszystkie wprowadzone do tej pory na rynek smartfony marek Xiaomi i Redmi – na panelu tylnym znajduje się bowiem kwadratowa wyspa z (trzema) aparatami. O ile inni producenci stosują taki projekt już od pewnego czasu, tak ta firma po raz pierwszy.

Redmi 9C smartphone
Redmi 9C (źródło: Xiaomi Malaysia)

Smartfon oferuje wyświetlacz o podobnej przekątnej, co Redmi 9, tj. 6,53 cala, jednak jednocześnie też o niższej rozdzielczości, bo HD+. W górnej części ekranu znajduje się niewielkie wycięcie, w którym umieszczono 5 Mpix aparat do selfie i rozmów wideo.

Sercem Redmi 9C jest ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 12 nm) procesor MediaTek Helio G35 2,3 GHz z układem graficznym IMG PowerVR GE8320. W podstawowej wersji smartfon zaoferuje 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Na tyle tego modelu umieszczono, jak już wspomniałem, potrójny aparat z głównym o rozdzielczości 13 Mpix, a także czytnik linii papilarnych. Urządzenie oferuje też m.in. 3,5 mm złącze słuchawkowe i port podczerwieni. Całość natomiast zasila akumulator o pojemności 5000 mAh.

Redmi 9A – specyfikacja

Model ten jest bardzo podobny do wersji z literką „C”, jednak jego sercem jest nieco niżej pozycjonowany w portfolio MediaTeka procesor Helio G25 (8x ARM Cortex-A53 do 2,0 GHz; 12 nm). Ponadto Redmi 9A oferuje pojedynczy aparat zarówno na tyle, jak i przodzie (odpowiednio o rozdzielczości 13 Mpix i 5 Mpix).

Redmi 9A smartphone
Redmi 9A (źródło: Xiaomi Malaysia)

Redmi 9C i Redmi 9A – cena, dostępność

Cenę pierwszego ze smartfonów ustalono w Malezji na 429 ringgitów (równowartość ~400 złotych), natomiast drugiego na 359 ringgitów (~330 zł).

Redmi 9C trafi do sprzedaży pod koniec lipca 2020 roku. Redmi 9A klienci w Malezji będą mogli kupić zaś już od 7 lipca, na dodatek w obniżonej cenie, za 319 RM (~300 zł).