konsola Sony PlayStation 4 Pro
Sony PlayStation 4 Pro

Remote Play nie tylko na Xperii i inne nowości w aktualizacji PlayStation 4

Sony poinformowało o wypuszczeniu kolejnej dużej aktualizacji dla swojej konsoli. Ucieszyć się z niej mogą szczególnie osoby z dużą ilością znajomych jak i ci, którzy chcą skorzystać z Remote Play, a nie mają smartfona od Sony.

Jedną z największych nowości jest usprawniona obsługa grup. Od teraz ich limit zwiększa się z 8 do aż 16 osób. Oprócz tego gracze powinni zadowolić się lepszą jakością audio i bardziej stabilnym nawiązywaniem połączenia. Dodana została również opcja transkrypcji czatu głosowego naszej grupy na tekst. Wyświetlić go możemy np. na naszym smartfonie poprzez aplikację PS4 Second Screen App. Niestety, jak na razie, transkrypcja działa tylko w Stanach Zjednoczonych i tylko z tekstem w języku angielskim. Być może w przyszłości dodane zostaną dodatkowe języki, co na pewno ułatwi cieszenie się z gier osobom niepełnosprawnym i tym, które mają problemy zdrowotne.

W naszej grupie zmieścimy teraz nawet do 16 osób / Sony

Kolejną nowością jest rozszerzona obsługa Remote Play. Aby cieszyć się wybranymi grami z PlayStation na naszym telefonie, wystarczy, że posiadamy smartfona z Androidem 5.0 lub nowszym i ściągniemy na nim aplikację PS4 Remote Play. Na iOS w międzyczasie aplikacja została zaktualizowana. Dodana została możliwość zablokowania orientacji ekranu i wyświetlanie kontrolera przez cały czas.

Dzięki Remote Play możemy cieszyć się z ulubionych gier na ekranie smartfona / Sony

W trakcie korzystania z Remote Play do naszego urządzenia przez Bluetooth będziemy mogli podłączyć DualShocka 4. Tutaj niestety wymagania są trochę bardziej restrykcyjne. Kontroler wymaga od nas urządzenia z Androidem 10, iOS 13, iPadOS 13, lub macOS Catalina. Mimo wszystko na pewno sporo osób skorzysta z nowych możliwości od Sony.

Aktualizacja powinna być ogólnie dostępna w tym tygodniu. Jeśli jeszcze jej nie widzicie, to znaczy, że musicie poczekać maksymalnie kilka dni.

Żródła: Sony