Philips PH1
źródło: JD

Ponowne przebudzenie marki: co oferuje smartfon Philips PH1?

Philips to dość znany producent sprzętu elektronicznego, który sprzedaje m.in. słuchawki, telewizory, a więc typowe sprzęty RTV czy AGD. Firma miała pewną styczność ze smartfonami, ale raczej nie jest znana z ich dystrybucji w naszej stronie świata. Teraz zaprezentowała swój najnowszy smartfon. Co oferuje?

Reklama

Philips PH1 zadebiutował dość niespodziewanie

Philips najwyraźniej chce na dobre powrócić do segmentu smartfonów, ponieważ jest to już drugi ogłoszony w tym miesiącu (na początku grudnia zadebiutował model PH2). Jak możemy się spodziewać, najnowszy Philips PH1 będzie miał dość podstawową specyfikację. W pewnym sensie, sugeruje to także jego wygląd, który raczej nie należy do tych najbardziej nowoczesnych – producenci już od jakiegoś czasu odchodzą od wycięcia w ekranie w kształcie łezki.

Nowy smartfon Philips został wyposażony w dość podstawowe komponenty ma bowiem na pokładzie 6,5-calowy wyświetlacz LCD pracujący w rozdzielczości HD+, przy dość nietypowych dzisiaj proporcjach 18:9 – 1440 x 720 pikseli. We wcięciu w kształcie kropli wody znajduje się 5 Mpix moduł do zdjęć selfie, a ekran ma dość cienkie ramki (jedynie podbródek jest grubszy). Panel pokrywa 93% powierzchni frontu.

Reklama

Urządzenie napędza 4-rdzeniowy procesor Unisoc Tiger T310 wykonany w 12 nm procesie litograficznym z pojedynczym rdzeniem Cortex-A75 taktowanym zegarem 2,0 GHz oraz trzema rdzeniami Cortex-A55 o częstotliwości 1,8 GHz. CPU ma zintegrowaną grafikę PowerVR GT7200. Do dyspozycji układu jest 4 GB pamięci operacyjnej LPDDR4 oraz 32, 64 lub 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

Jeśli chodzi zaś o zaplecze fotograficzne Philips PH1, to na tylnej obudowie znajdują się dwa obiektywy – główny bazuje na matrycy o rozdzielczości 13 Mpix, natomiast drugi 3 Mpix. Całość jest zasilana przez baterię 4700 mAh bez funkcji szybkiego ładowania, co jest dziwne, ponieważ nie zabrakło tu portu USB-C. Do smartfona podłączymy przewodowe słuchawki przez port audio jack 3,5 mm.

Ceny Philips PH1 wyglądają następująco:

  • 4 GB RAM + 32 GB ROM – 499 juanów (~320 złotych)
  • 4 GB RAM + 64 GB ROM – 569 juanów (~370 złotych)
  • 4 GB RAM + 128 GB ROM – 769 juanów (~490 złotych)