opaska Xiaomi Mi Smart Band 3i
Xiaomi Mi Smart Band 3i (źródło: Xiaomi India)

Xiaomi zaprezentowało nową opaskę Mi Smart Band 3i

Wydawać by się mogło, że Mi Smart Band 4 sprzedaje się tak dobrze, że Xiaomi nie musi nic robić, aby dodatkowo pobudzić sprzedaż. Producent uznał jednak, że na rynku wciąż jest miejsce dla nowej opaski i dlatego właśnie wprowadził na niego Xiaomi Mi Smart Band 3i.

Reklama

Xiaomi Mi Smart Band 3i – specyfikacja

Nowa opaska Xiaomi na pierwszy rzut oka wygląda dokładnie tak samo, jak Xiaomi Mi Band 3. Po bliższym przyjrzeniu się wrażenie to znika, ponieważ Xiaomi Mi Smart Band 3i ma całkowicie inny pasek. To jednak właściwie szczegół, gdyż inna różnica jest ważniejsza – wprowadzona dziś na rynek nowość nie oferuje pulsometru. Nie jest to dla nas niespodzianką, bowiem z analogiczną sytuacją mieliśmy już do czynienia w przypadku Xiaomi Mi Band HRX Edition, bazującej na Xiaomi Mi Band 2.

Reklama
opaska Xiaomi Mi Smart Band 3i
Xiaomi Mi Smart Band 3i (źródło: Xiaomi India)

Oprócz braku czujnika tętna, Xiaomi Mi Smart Band 3i oferuje identyczne możliwości, jak Xiaomi Mi Band 3. Urządzenie ma na pokładzie dotykowy, monochromatyczny wyświetlacz AMOLED o przekątnej 0,78″ i rozdzielczości 128×80 pikseli oraz dotykowy okrąg poniżej, który pomaga w nawigowaniu po interfejsie. Opaska potrafi też monitorować aktywność fizyczną i sen użytkownika, a więc m.in. liczbę zrobionych kroków, przebyty dystans i spalone kalorie. Oczywiście nie zabrakło również opcji przekazywania powiadomień o przychodzących połączeniach (wraz z możliwością ich odrzucenia) i SMS-ach oraz nowych zdarzeniach w aplikacjach na sparowanym smartfonie.

Xiaomi Mi Smart Band 3i ma akumulator o dokładnie takiej samej pojemności, jak Xiaomi Mi Band 3 i producent w jej przypadku deklaruje podobny czas pracy na pojedynczym ładowaniu – do 20 dni. Opaska jest też odporna na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM. Do łączności z innymi urządzeniami wykorzystywany jest moduł Bluetooth 4.2. Opaska będzie współpracować ze smartfonami z Androidem 4.4 KitKat lub nowszym oraz z iOS 9.0 lub nowszym.

Xiaomi Mi Smart Band 3i – cena, dostępność

Cenę opaski ustalono na 1299 rupii indyjskich, co jest równowartością ~70 złotych. Przedsprzedaż rozpocznie się 10 grudnia 2019 roku. Dla porównania, Xiaomi Mi Band 3 kosztuje w Indiach 1799 rupii (~100 złotych). Nie zapowiada się aby Xiaomi Mi Smart Band 3i oficjalnie wyszedł poza Indie (o czym świadczy określenie „Exclusively made for India” w materiałach promocyjnych), ale prawdopodobnie z czasem pojawi się na AliExpress, więc zwracajcie uwagę na to, co dokładnie będziecie kupować.

Źródło: Xiaomi India