smartfon Motorola Moto G9 Plus smartphone
Motorola Moto G9 Plus (źródło: Motorola)

Motorola Moto G9 Plus oficjalnie. Jej rozmiar może być problemem

Motorola sukcesywnie wprowadza na rynek kolejne smartfony z serii Moto G9. Motorola Moto G9 Plus, która oficjalnie ujrzała światło dzienne, jest już trzecim modelem z tej linii i w takiej cenie może cieszyć się zainteresowaniem klientów.

Kiedyś Motorola od razu prezentowała wszystkie smartfony z serii Moto G, lecz począwszy od linii Moto G8 już tego nie robi, tylko powoli wprowadza na rynek kolejne modele. Podobnie jest również w przypadku rodziny Moto G9 – najpierw zadebiutowała Motorola Moto G9, która w Polsce sprzedawana jest pod nazwą Motorola Moto G9 Play, a teraz dołącza do nich Motorola Moto G9 Plus.

Specyfikacja Motorola Moto G9 Plus

Od razu trzeba zauważyć, że nie będzie to smartfon dla każdego, bowiem wyposażono go w wyświetlacz o przekątnej aż 6,8 cala, a całość ma wymiary 170×78,1×9,7 mm i waży aż 223 gramy. Jest to więc duża i dość ciężka „kobyła”. Co prawda prędzej czy później prawdopodobnie większość smart-telefonów urośnie do takich rozmiarów (u LG już teraz staje się to standardem), ale na razie takie gabaryty dla większości klientów nie są akceptowalne.

Ekran w tym smartfonie, oprócz przekątnej 6,8 cala, ma proporcje 20:9 i rozdzielczość Full HD+ 2400×1080 pikseli. Jest to matryca LCD, więc nie zintegrowano z nią czytnika linii papilarnych – skaner odcisków palców znajduje się na bocznej krawędzi.

smartfon Motorola Moto G9 Plus smartphone
Motorola Moto G9 Plus (źródło: Motorola)

Co ciekawe, jak podaje serwis WinFuture, Motorola Moto G9 Plus oferuje również dedykowany klawisz do wywoływania spustu migawki w aparacie, co jest ewenementem w smartfonach tej marki – do tej pory rozwiązanie to kojarzyliśmy głównie z Xperiami od Sony.

Sercem Moto G9 Plus jest procesor Qualcomm Snapdragon 730G, który współpracuje z 4 GB RAM i systemem operacyjnym Android 10. Na pokładzie smartfona jest też 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 512 GB.

smartfon Motorola Moto G9 Plus smartphone
Motorola Moto G9 Plus (źródło: Motorola)

Ponadto smartfon oferuje pojedynczy aparat o rozdzielczości 16 Mpix (f/2.0) na przodzie i poczwórny 64 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix (f/2.2) o kącie widzenia 118° + 2 Mpix (f/2.2) do zdjęć makro + 2 Mpix (f/2.2) do wykrywania głębi oraz moduł NFC i głośniki stereo. Nie zabrakło też Dual SIM (hybrydowy: 2x SIM lub SIM + microSD) i 3,5 mm złącza słuchawkowego.

Motorola Moto G9 Plus zasilana jest przez akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą ładowania przewodowego (przez port USB-C) o mocy 30 W.

Cena Motorola Moto G9 Plus

Cena Motorola Moto G9 Plus została ustalona w Brazylii, gdzie smartfon już oficjalnie zadebiutował, na 2499 reali, co jest równowartością ~1760 złotych. Przywoływany już serwis WinFuture podaje jednak, że w Europie model ten będzie kosztować 299 euro (~1330 złotych).