smartfon Motorola Moto G9 Plus smartphone

Motorola Moto G9 Plus (prawie) oficjalnie. Znamy specyfikację i cenę

Motorola Moto G9 Plus prawdopodobnie lada dzień oficjalnie zadebiutuje, bowiem właśnie pojawiły się szczegółowe informacje na temat jej ceny i specyfikacji.

Niedawno oficjalnie zadebiutowała Motorola Moto G9, która w Polsce z jakiegoś powodu sprzedawana jest jako Motorola Moto G9 Play. Coraz więcej wskazuje na to, że lada dzień do oferty dołączy kolejny smartfon z tej serii, a mianowicie Motorola Moto G9 Plus.

Specyfikacja Motorola Moto G9 Plus

Mimo że smartfon oficjalnie jeszcze nie zadebiutował, to pojawił się już w ofercie słowackiego Orange (choć widnieje przy nim adnotacja, że nie jest dostępny w sklepie).

Dzięki temu znana jest nam już specyfikacja Motorola Moto G9 Plus. Smartfon zaoferuje wyświetlacz LTPS o przekątnej aż 6,8 cala, proporcjach 20:9 i rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli z okrągłym otworem w lewym górnym rogu na aparat do selfie i rozmów wideo. Na tę chwilę nie znamy jednak jego parametrów.

Smartfon zaoferuje też 4 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty w formacie microSD oraz poczwórny aparat z głównym sensorem o rozdzielczości 64 Mpix na panelu tylnym. Parametry pozostałych „oczek” nie zostały podane przez Orange, ale można się jeszcze spodziewać obiektywu szerokokątnego, aparatu do zdjęć makro i matrycy do pomiaru głębi.

Operator ujawnił również, że smartfon ma na pokładzie też Dual SIM (2x nano SIM) i akumulator o pojemności 5000 mAh (mówi się o obsłudze szybkiego ładowania przewodowego o mocy 30 W). Urządzenie ma wymiary 169,98×78,1×9,69 mm i waży (aż) 223 gramy.

Co prawda słowacki oddział Orange wymienia na swojej stronie jedynie niebieską wersję kolorystyczną, ale wiemy, że smartfon będzie dostępny w jeszcze przynajmniej jednej – złotej.

smartfon Motorola Moto G9 Plus smartphone
Motorola Moto G9 Plus (źródło: @evleaks)

To wszystkie konkrety, jakie podał operator, lecz warto jeszcze zauważyć, że nie wspomina on nic o obsłudze sieci 5G. Nie wiadomo, jaki procesor zastosowano w tym smartfonie, lecz chodzą słuchy, że może to być któryś Qualcomm Snapdragon z serii 7. Dla przypomnienia, Motorola Moto G8 Plus ma na pokładzie układ Qualcomm Snapdragon 665.

Cena Motorola Moto G9 Plus

Cena Motorola Moto G9 Plus w Orange na Słowacji została ustalona na 255 euro, co jest równowartością ~1140 złotych.

Niewykluczone, że smartfon będzie kosztował w Polsce nawet nieco mniej, bowiem słowacki oddział Orange sprzedaje Moto G9 Play za 199 euro (~890 złotych), a w Polsce jej cenę ustalono na 799 złotych. Dopiero po oficjalnej premierze Moto G9 Plus dowiemy się jednak, czy rzeczywiście tak się stanie.