smartfon Motorola Moto E6i smartphone
Motorola Moto E6i (źródło: Motorola)

Motorola Moto E6i zadebiutowała na rynku w dość wysokiej cenie

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Motorola planuje wprowadzić na rynek dwa smartfony ze średniej półki – modele Moto G30 i Moto E7 Power. Tymczasem zupełnie niespodziewanie zadebiutowała na nim Motorola Moto E6i, która jest budżetowcem w dość wysokiej cenie. Nie oznacza to jednak, że można ją skreślić już na starcie.

Reklama

Motorola dobrze czuje się i sobie radzi w segmencie bardziej przystępnych cenowo smartfonów. W przypadku high-endów różnie to bywa, aczkolwiek dopiero czas pokaże, jak na rynku poradzi sobie najnowsza Motorola Edge S, która poza Chinami (podobno) będzie dostępna jako Motorola Moto G100 (oczekujemy, że trafi też do Polski).

Specyfikacja Motorola Moto E6i

Rynkowa premiera najnowszej, budżetowej Motki jest dla nas zaskoczeniem, ponieważ nic na nią nie wskazywało. Motorola Moto E6i właśnie zadebiutowała jednak w odległej Brazylii.

Jest to smartfon z najniższej (pod względem hierarchii) półki, o czym świadczy fakt, że zainstalowano na nim system Android 10 Go Edition, przeznaczony do przeciętnie wydajnych smart-telefonów. Sercem najnowszej Motki jest procesor UNISOC SC9863A, który składa się z ośmiu rdzeni ARM Cortex-A55 o maksymalnej częstotliwości taktowania 1,6 GHz i powstaje w procesie 28 nm HPC+.

Specyfikacja Motorola Moto E6i obejmuje też 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej (z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD), czyli dość standardowy zestaw w smartfonach z systemem Android Go Edition.

Do tego są jeszcze pojedynczy aparat o rozdzielczości 5 Mpix (f/2.2) na przodzie i podwójny 13 Mpix (f/2.2) + 2 Mpix (f/2.4) do zbierania danych o głębi na tyle, a także czytnik linii papilarnych (na panelu tylnym) i hybrydowy Dual SIM (2x SIM lub SIM + microSD).

smartfon Motorola Moto E6i smartphone
źródło: Motorola

Na pokładzie smartfona znajdują się również wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala (Motorola nie podaje jego rozdzielczości), moduł 4G LTE i 3,5 mm złącze słuchawkowe oraz akumulator o pojemności 3000 mAh, który można ładować maksymalnie z mocą 10 W za pośrednictwem portu micro USB.

Motorola Moto E6i ma wymiary 155,6x73x8,5 mm, waży 160 gramów i będzie dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej i różowej.

Cena Motorola Moto E6i

Cena Motorola Moto E6i została ustalona w Brazylii na 1099 reali, co jest równowartością ~760 złotych. To dość wysoka kwota, jednak w tym kraju elektronika ogólnie jest dużo droższa (zapewne przez wysokie podatki) – jeśli smartfon trafi do sprzedaży na innych rynkach, powinien kosztować mniej.