Mobvoi TicWatch Pro S smartwatch Wear OS
Mobvoi TicWatch Pro S (źródło: Mobvoi)

Mobvoi TicWatch Pro S z Wear OS oficjalnie. Mobvoi powinno w końcu pójść do przodu

Smartwatche marki Mobvoi niewątpliwie są jednymi z ciekawszych na rynku, choć niekiedy cierpliwość ich użytkowników jest wystawiana na dużą próbę. Mobvoi TicWatch Pro S również wygląda atrakcyjnie, aczkolwiek chyba przyszedł już najwyższy czas, aby producent w końcu poszedł do przodu, bo jego oferta robi się powoli nudna…

Smartwatche marki Mobvoi cieszą się całkiem dużą popularnością wśród klientów z Polski. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jako jedne z nielicznych na rynku pracują pod kontrolą systemu Wear OS by Google, a na dodatek są dostępne w całkiem atrakcyjnych cenach. Premiera Mobvoi TicWatch Pro S pokazuje jednak, że producent stanął w miejscu, a powinien w końcu pójść naprzód i zaoferować więcej.

Specyfikacja Mobvoi TicWatch Pro S z Wear OS

Mobvoi TicWatch Pro S, podobnie jak duża część smartwatchy marki Mobvoi, wykorzystuje dwuwarstwowy wyświetlacz, dzięki czemu czas pracy na pojedynczym ładowaniu, w zależności od scenariusza użytkowania, może wynosić od dwóch do nawet 30 dni. Główny ekran to AMOLED (1,39″; 400×400 pikseli), który pozwala wykorzystać pełnię możliwości tego urządzenia. Drugi to zaś panel FSTN, wyświetlający jedynie podstawowe informacje (jak data i godzina oraz dane o aktywności fizycznej użytkownika).

Smartwatch oferuje 13 profesjonalnych trybów sportowych, a także wbudowany moduł GPS (wraz z obsługą systemów Glonass, Beidou i Galileo) i pulsometr. Do tego jest też nowość w postaci zestawu funkcji TicExercise 3.0 – dzięki nim, Mobvoi TicWatch Pro S może m.in. liczyć okrążenia oraz obliczyć poziom Vo2 MAX podczas biegania.

Mobvoi TicWatch Pro S smartwatch Wear OS
źródło: Mobvoi

Specyfikacja Mobvoi TicWatch Pro S obejmuje również algorytm TicSleep 2.0, który odpowiada za monitorowanie i analizę snu, ale nie tylko, bo także podsuwa użytkownikowi wskazówki, w jaki sposób może poprawić jakość swojego snu, a nawet zapewnia relaksującą muzykę, pozwalającą łatwiej zasnąć. Na pokładzie urządzenia jest bowiem wbudowany głośnik.

Ponadto do dyspozycji użytkownika oddawane są TicBreathe (smartwatch monitoruje poziom stresu i puls, a gdy są zbyt wysokie, pozwala się zrelaksować za pomocą ćwiczeń oddechowych) oraz TicHearing (mechanizm, który poinformuje, jeśli poziom hałasu otoczenia będzie szkodliwy dla uszu i systemu nerwowego).

Mobvoi TicWatch Pro S smartwatch Wear OS
źródło: Mobvoi

Specyfikacja Mobvoi TicWatch Pro S obejmuje też procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100, który wydaje się najsłabszą stroną tego smartwatcha, ponieważ miał on premierę w 2016 (!) roku i od tego czasu Qualcomm wprowadził na rynek nowsze modele. Szkoda, że Mobvoi nie sięgnęło przynajmniej po układ Snapdragon Wear 3100, choć można by było oczekiwać nawet nowszego Snapdragon Wear 4100.

Ponadto specyfikacja Mobvoi TicWatch Pro S zawiera w sobie także 1 GB RAM, 4 GB wbudowanej pamięci, moduł NFC ze wsparciem dla płatności Google Pay i możliwość skorzystania z pomocy Asystenta Google. Jako że smartwatch pracuje pod kontrolą systemu Wear OS, można zainstalować na nim różne aplikacje, w tym Google Fit, Spotify i Telegram.

Mobvoi TicWatch Pro S smartwatch Wear OS
źródło: Mobvoi

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że Mobvoi TicWatch Pro S z Wear OS ma pyło- i wodoszczelną obudowę z certyfikatami IP68 oraz MIL-STD-810G. Przód smartwatcha pokrywa tafla szkła Corning Gorilla Glass 3. generacji.

Cena Mobvoi TicWatch Pro S z Wear OS

Cena Mobvoi TicWatch Pro S została ustalona na 259,99 euro, co przy aktualnym kursie euro jest równowartością ~1200 złotych. Smartwatch można już zamówić za pośrednictwem oficjalnej strony Mobvoi. Wysyłka jest bezpłatna, a do tego klient nie zapłaci już żadnych dodatkowych opłat. Urządzenie powinno dotrzeć w ciągu kilku dni roboczych.