Mobvoi TicWatch Pro 4G LTE Google Pay
źródło: Mobvoi

Płatności zbliżeniowe Google Pay na Mobvoi TicWatch nie działają

Marka Mobvoi ma w swojej ofercie dość sporo smartwatchy z Wear OS by Google i modułem NFC, za pomocą których można płacić za zakupy w sklepach. Użytkownicy z całego świata masowo jednak zgłaszają, że płatności zbliżeniowe na Mobvoi TicWatch nie działają po ostatniej aktualizacji.

Reklama

Od dłuższego czasu przyglądam się nowościom marki Mobvoi i muszę przyznać, że ma ona w swojej ofercie wiele ciekawych smartwatchy. Wygląda na to, że nie tylko ja tak uważam, ponieważ grono ich użytkowników jest całkiem spore. Niestety, teraz nie są oni zadowoleni ze swoich zegarków, ponieważ donoszą masowo, że płatności zbliżeniowe na Mobvoi TicWatch nie działają.

Płatności zbliżeniowe na Mobvoi TicWatch nie działają

Już od kilku dni użytkownicy na oficjalnym forum marki Mobvoi zgłaszają, że płatności zbliżeniowe na Mobvoi TicWatch nie działają. Co bardzo istotne, problem ten nie ogranicza się wyłącznie do jednego kraju – donoszą o nim posiadacze smartwatcha tego producenta z różnych krajów, w tym (niestety) również z Polski.

Użytkownik dongallacio pisze, że próbował różnych sposobów, aby przywrócić funkcję płatności zbliżeniowych, m.in. zaktualizował aplikacje na smartfonie i smartwatchu oraz usunął kartę płatniczą i próbował ją ponownie dodać, jednak jego wysiłki nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

Podobne zgłoszenia można również zobaczyć na fejsbukowej grupie TicWatch Pro4G LTE PL. Jest ich naprawdę dużo. Wszystkie donoszą o tym samym – płatności zbliżeniowe na Mobvoi TicWatch nie działają.

płatności zbliżeniowe Mobvoi TicWatch NFC Google Pay
źródło: Mobvoi

Użytkownicy starają się znaleźć przyczynę problemów z płatnościami zbliżeniowymi Google Pay i niewykluczone, że winna jest aktualizacja, która przyniosła najnowszy (grudniowy) poziom zabezpieczeń, ponieważ sama wersja softu (2.23) się nie zmieniła.

Użytkownicy, których dotknął problem z płatnościami zbliżeniowymi Google Pay na Mobvoic TicWatch widzą komunikat o treści „Nie możesz dokonywać płatności zbliżeniowych telefonem, ponieważ nie spełnia on wymagań oprogramowania”.

płatności zbliżeniowe na Mobvoi TicWatch nie działają
fot. Andrzej Waszak

Jeden z użytkowników wspomnianej grupy informuje, że zespół Mobvoi przekazał Google informację o niedziałających płatnościach zbliżeniowych Google Pay na TicWatch i w najbliższym czasie pojawi się poprawka. Użytkownicy muszą więc uzbroić się w cierpliwość i przynajmniej na razie płacić w inny sposób.

Dzięki Tomasz za podzielenie się z nami tą informacją!

Aktualizacja:

Już wszystko wróciło do normy – płatności zbliżeniowe Google Pay ponownie działają na smartwatchach Mobvoi.