Mobvoi TicWatch E3 smartwatch
Mobvoi TicWatch E3 (źródło: Mobvoi)

Nowy Mobvoi TicWatch E3 to kompletny smartwatch, który nie kosztuje majątku

Premiera smartwatcha Mobvoi TicWatch E3 nie jest dla nas niespodzianką, ponieważ kilka dni temu do sieci wyciekła potężna dawka informacji na jego temat. Oficjalnie zadebiutował jednak dopiero dziś, dzięki czemu poznaliśmy wszystkie jego szczegóły oraz sugerowaną cenę, która jest całkiem atrakcyjna.

Reklama

Specyfikacja Mobvoi TicWatch E3

Lista mocnych stron najnowszego smartwatcha marki Mobvoi jest bardzo długa, natomiast słabszych wyjątkowo krótka. Jeśli chodzi o te ostatnie, wskazać można tu właściwie tylko relatywnie krótki czas pracy na pojedynczym ładowaniu, którego producent jednak nawet nie precyzuje! Podaje jedynie, że akumulator ma pojemność 380 mAh.

Mobvoi wspomina natomiast o trybie Essential, który włącza się automatycznie, gdy poziom naładowania baterii spadnie do 5%, aczkolwiek można go też włączyć w dowolnym momencie. Gdy tryb ten jest aktywny, urządzenie pokazuje jedynie godzinę, datę, liczbę kroków i aktualny puls.

Można się spodziewać, że najnowszy smartwatch marki Mobvoi nie będzie długodystansowcem, ponieważ specyfikacja Mobvoi TicWatch E3 obejmuje energożerne podzespoły, takie jak procesor Qualcomm Snapdragon Wear 4100 wraz z 1 GB RAM i system operacyjny Wear OS by Google. Użytkownicy będą więc mogli zainstalować na tym urządzeniu popularne aplikacje, takie jak Google Fit, Spotify czy Telegram. Pamięć wbudowana ma pojemność 8 GB.

Ponadto, jako że smartwatch ma na pokładzie również moduł NFC, możliwe są płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem Google Pay. Dodatkowymi udogodnieniami dla użytkowników są też „wbudowany” Asystent Google (na pokładzie są głośnik i mikrofon) oraz obsługa systemów nawigacji satelitarnej GPS, Glonass i Beidou.

Specyfikacja Mobvoi TicWatch E3 obejmuje także wyświetlacz o średnicy 1,3 cala i rozdzielczości 360×360 pikseli oraz pulsometr i pulsoksymetr, pozwalający zmierzyć poziom tlenu we krwi. Obudowa smartwatcha jest pyło- i wodoszczelna – ma certyfikat IP68. Jej górną część pokrywa szkło 2.5D, natomiast korpus wykonano z poliwęglanu klasy premium.

Mobvoi TicWatch E3 ma wymiary 44x47x12,6 mm i waży 32 gramy. Smartwatch jest dostępny wyłącznie w jednej wersji kolorystycznej o nazwie Panther Black – widoczne powyżej i poniżej paski w kolorach niebieskim i żółtym trzeba dokupić osobno (za 19,99 euro).

Jeżeli natomiast chodzi o funkcje sportowe i zdrowotne, to Mobvoi TicWatch E3 oferuje m.in. ponad 20 profesjonalnych trybów sportowych, wykrywanie nietypowego tętna, możliwość dzielenia się swoimi osiągnięciami i danymi nt. zdrowia z bliskimi, a także funkcję przeprowadzenia 30-minutowego treningu HIIT.

Ponadto Mobvoi TicWatch E3 automatycznie wykryje rozpoczęcie aktywności fizycznej i zacznie rejestrować jej parametry (w tym Vo2 max), umożliwia monitorowanie snu i jego analizę, a do tego oferuje funkcję monitorowania stresu i przeprowadzenie ćwiczeń oddechowych, aby go obniżyć, a także jest w stanie wykryć zbyt głośne otoczenie, żeby chronić słuch użytkownika.

Cena Mobvoi TicWatch E3

Sugerowana cena Mobvoi TicWatch E3 została ustalona na 199,99 euro, co przy aktualnym kursie euro jest równowartością ~900 złotych. Jest to bardzo atrakcyjna kwota, w związku z czym można się spodziewać, że smartwatch będzie cieszył się dużym zainteresowaniem bardziej wymagających klientów.

Mobvoi TicWatch E3 można już zamawiać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej marki Mobvoi i w sklepie Amazon za 909,99 złotych.