Mobvoi TicWatch E3 już bez tajemnic, dzięki… youtuberowi

Choć do premiery najnowszego zegarka Mobvoi zostało, w chwili publikacji niniejszego materiału, nieco ponad 4 dni, dzięki filmowi opublikowanemu w serwisie Instagram wiemy o nim już właściwie wszystko. To Mobvoi TicWatch E3, który zapewne okaże się jednym z ostatnich smartfonów z Wear OS, jakie ukażą się na rynku.

Reklama

System operacyjny dla elektroniki ubieralnej tworzony przez Google, Wear OS, to już właściwie historia, przynajmniej w swoim dotychczasowym kształcie. Już wkrótce zostanie zastąpiony przez Wear, powstający w kooperacji z Samsungiem.

Największy producent zegarków z Wear OS, Fossil, już zapowiedział, że obecnie sprzedawane zegarki z pewnością nie dostaną aktualizacji do Wear, co dla obecnego systemu jest właściwie wyrokiem śmierci. Mimo tego na rynku pojawi się jeszcze jedno urządzenie pracujące pod jego kontrolą – zegarek Mobvoi TicWatch E3.

Wiemy już wszystko – dzięki pewnemu youtuberowi

Andrey Koftun, na swoim profilu w serwisie Instagram, opublikował film z rozpakowania Mobvoi TicWatch E3, na którym możemy zapoznać się z wyglądem zegarka, a także jego najważniejszymi parametrami. Nowy zegarek Mobvoi wykorzystuje procesor Qualcomm Snapdragon Wear 4100, ma wbudowane głośnik i mikrofon, najprawdopodobniej do obsługi Asystenta Google i prowadzenia rozmów telefonicznych.

Norma odporności zegarka to IP68, a dzięki wbudowanym czujnikom użytkownik ma możliwość korzystania z ciągłego monitorowania tętna, pulsoksymetru, wyznaczenia poziomu VO2 Max, śledzenia snu i mierzenia poziomu stresu. Mobvoi TicWatch E3 oferuje także ponad 20 trybów monitorowania treningu.

Specyfikacja nowości Mobvoi wydaje się zatem kompletna, za wyjątkiem jednego elementu. Pod zakrzywionym szkłem 2,5D znalazł się wyświetlacz… IPS. Cóż, o ile w tańszych smartfonach to w pełni akceptowalny zabieg, obniżający cenę urządzenia, tak w przypadku zegarków możemy mówić o sporym mankamencie. Komfort używania takiego urządzenia jest nieporównywalnie niższy niż w przypadku zegarków z wyświetlaczami OLED.

Chcesz kupić ten zegarek? Możesz go wygrać!

Co ciekawe, Mobvoi organizuje konkurs, w ramach którego nowy zegarek można wygrać. Jego szczegóły dostępne są na tej stronie internetowej.

Jeśli zatem rozważasz zakup tego zegarka, czemu by nie powalczyć o niego za darmo?