smartfon LG K31 smartphone
LG K31 (źródło: LG)

LG wprowadza na rynek mocno budżetowy model LG K31

Wszyscy producenci chcieliby sprzedawać jak najwięcej smartfonów, ale świetne wyniki sprzedażowe nie zrobią się same. Firmy muszą mieć w ofercie szeroki wachlarz urządzeń, które spełnią oczekiwania różnych grup klientów. Nowy LG K31 skierowany jest do tych mniej wymagających o niewielkim budżecie na zakup smart-telefonu.

LG wciąż stara się dotrzeć do jak największej liczby klientów

LG próbowało na różne sposoby „ugryźć” rynek smartfonów. Producent tworzył nowe linie, jednak w większości przypadków nie przetrwały one próby czasu i ostatecznie zostały wygaszone. Ostatnią „ofiarą” zmiany strategii wydawniczej jest seria „G” – zastąpi ją nowa rodzina produktowa, której pierwszym przedstawicielem jest LG Velvet.

Przez wiele osób LG kojarzona jest jednak głównie jako producent niedrogich smart-telefonów, sprzedawanych „za złotówkę” w abonamentach i MIX-ach. Nowy LG K31 również kosztuje stosunkowo niewiele, jednak w parze z niską ceną idzie mocno „budżetowa” specyfikacja.

Specyfikacja LG K31

Smartfon już na pierwszy rzut oka „się zdradza”, bowiem jego wygląd zewnętrzny od razu daje do zrozumienia, że mamy do czynienia z propozycją z niższej półki – wystarczy spojrzeć na bardzo szerokie ramki dookoła wyświetlacza, które w erze „bezramkowości” mocno zwracają na siebie uwagę.

smartfon LG K31 smartphone
LG K31 (źródło: LG)

Wyświetlacz w tym smartfonie ma przekątną 5,7 cala, proporcje 19:9 i rozdzielczość HD+ 1520×720 pikseli oraz wycięcie w kształcie litery „U” w górnej części. LG umieściło w nim aparat do selfie i rozmów wideo, który charakteryzuje się rozdzielczością 5 Mpix.

Sercem smartfona jest natomiast ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 12 nm) procesor MediaTek Helio P22 2,0 GHz, który współpracuje z zaledwie 2 GB RAM. Pamięć wbudowana ma natomiast pojemność 32 GB, ale – jak podaje LG – do dyspozycji użytkownika pozostaje jedynie ~17 GB, czyli ledwie ponad połowa.

smartfon LG K31 smartphone
LG K31 (źródło: LG)

Smartfon oferuje również podwójny aparat 13 Mpix z PDAF + 5 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym o kącie widzenia 120° na tyle i czytnik linii papilarnych. Można się pokusić o stwierdzenie, że te dwa elementy są największymi zaletami tego modelu.

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android 10, choć – biorąc pod uwagę jego specyfikację – lepszym wyborem byłby tu Android 10 Go Edition. Smartfon zasila natomiast akumulator o pojemności 3000 mAh (ładowanie przez port microUSB).

Ponadto specyfikacja LG K31 uwzględnia tylko jedną wersję kolorystyczną – srebrną.

Cena LG K31

Rekomendowana cena LG K31 została ustalona w Stanach Zjednoczonych na 149,99 USD (równowartość ~565 złotych), aczkolwiek serwis 9to5Google podaje, że w sieci Spectrum Mobile można kupić ten smartfon już za 119,99 USD (~450 złotych).