Nowy zestaw AR od Lenovo przeniesie fanów Gwiezdnych Wojen w sam środek odległej galaktyki

Star Wars: Jedi Challenges

Fanów Gwiezdnych Wojen czeka kolejna gratka. Lenovo przygotowało bowiem zestaw rozszerzonej rzeczywistości, który przeniesie ich w sam środek odległej galaktyki. I odda do dyspozycji odpowiednie atrybuty, aby tam przetrwali.

Zestaw Star Wars: Jedi Challenges składa się z trzech fizycznych elementów: gogli Lenovo Mirage ARkontrolera-miecza świetlnegolokalizatora. Do tego niezbędny jest również smartfon z Androidem lub iOS i dedykowana aplikacja. Od razu napiszę, że aktualnie lista kompatybilnych urządzeń obejmuje: iPhone’y 6S, 6S Plus, 7 i 7 Plus, Samsungi Galaxy S8, Galaxy S7 Edge i Galaxy S7, Google Pixel XL, Google Pixel oraz Motorolę Moto Z. Producent jednak zapewnia, że będzie się ona sukcesywnie poszerzać o kolejne modele.

Przewodnikiem po wyprawie w świecie Jedi Challenges jest nowa postać Gwiezdnych Wojen – Archiwista. Wprowadzi on gracza w tajniki Mocy i wiedzy Jedi. Użytkownicy będą mogli doskonalić technikę i walczyć mieczem świetlnym (każdy fan GW o tym marzył) oraz grać w Holoszachy, a także wciągnąć się w walkę strategiczną, dowodząc siłami Republiki, Sojuszu Rebeliantów i Ruchu Oporu przeciwko potędze Separatystów, Imperium i Najwyższego Porządku.

https://youtu.be/BdLPeGNIwQ0

Z technicznych spraw należy jeszcze wspomnieć, że gogle Lenovo Mirage AR (209,2×83,4×154,8 mm, 470 gramów) wyposażone są w dwa sensory z obiektywami typu „rybie oko”, a punktem odniesienia jest dla nich umieszczany na podłodze lokalizator (209,2×83,4×154,8 mm, 113,5 grama). A miecz świetlny (315,5×47,2 mm, 275 gramów) służy nie tylko jako narzędzie walki, ale też jako kontroler i wskaźnik. Zestaw obsługuje język angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, japoński i chiński – polskiego nie. Komunikacja ze smartfonem odbywa się poprzez moduł Bluetooth.

Zestaw Star Wars: Jedi Challenges trafi do sprzedaży w okresie przedświątecznym i najpewniej dopiero wtedy poznamy jego cenę, ponieważ producent jej dziś nie podał.

Źródło: informacja prasowa, Lenovo