(fot. Apple)

Oficjalnie: najbliższy Apple Event odbędzie się 15 września

Apple potwierdziło datę konferencji, na której poznamy nowego iPhone’a 12. Wydarzenie odbędzie się za tydzień, 15 września.

Konferencja Apple w przyszłym tygodniu

Na stronie Apple znajduje się już zaproszenie na wydarzenie, które będzie transmitowane z centrum Apple Park. Prezentacja odbędzie się za tydzień, 15 września. Konferencja ruszy o godzinie 19:00 naszego czasu. Link do streamu znajdziemy na tej samej stronie Apple.

Jeśli klikniecie w symbol jabłka na stronie Apple Events, używając iPhone’a, czeka Was niespodzianka – logo zamieni się w obiekt rozszerzonej rzeczywistości ARKit!

(fot. The Verge)

Spodziewamy się premier kilku urządzeń:

  • iPhone’a 12 o przekątnej ekranu 5,4 cala
  • iPhone’a 12 o przekątnej ekranu 6,1 cala
  • iPhone’a 12 Pro o przekątnej ekranu 6,1 cala
  • iPhone’a 12 Pro o przekątnej ekranu 6,7 cala

Oczekuje się, że modele „Pro” będą wyposażone w potrójne aparaty oraz wyświetlacze ProMotion o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Wszystkie zaś mają otrzymać ekrany OLED, co jest nowością u Apple, gdyż jak dotąd, firma oferowała takie panele tylko w droższych wersjach smartfonów. Przynajmniej niektóre z tych sprzętów powinny obsługiwać sieci 5G.

Nie tylko iPhone’y

Oprócz tego powinniśmy zobaczyć zaktualizowanego iPada Air, który powinien zbliżyć się wyglądem do iPada Pro. Fani urządzeń noszonych na pewno wyczekują premiery Apple Watcha 6. generacji – i całkiem słusznie, bo ten gadżet także najpewniej pojawi się na imprezie giganta z Cupertino.

Istnieje również szansa, że Apple pokusi się o zaprezentowanie jeszcze innych sprzętów – na przykład słuchawek nausznych z obsługą Siri, mniejszego głośnika HomePod czy pokazanie pierwszych komputerów Mac z procesorami ARM.

Niektórzy zorientowani w branży sugerują, że 15 września w ogóle nie zobaczymy żadnych nowych iPhone’ów, a tylko tablet i zegarek. Jak będzie? Zobaczymy. Czekamy zatem na przyszły wtorek.