Huawei Watch Fit Elegant smartwatch
Huawei Watch Fit Elegant (źródło: Huawei)

Huawei Watch Fit debiutuje w nowej, bardziej eleganckiej wersji

Huawei Watch Fit niewątpliwie wyróżnia się na tle innych smartwatchy, ponieważ wygląda zupełnie inaczej niż większość z nich, a tym samym może trafić w gusta bardziej wybrednych użytkowników. Teraz do oferty dołączyła nowa, bardziej elegancka wersja, która prezentuje się jeszcze lepiej!

Na rynku dominują smartwatche z kwadratowymi i okrągłymi obudowami, a na dodatek większość jest do siebie tak bardzo podobna, że trudno na pierwszy rzut oka odróżnić je od siebie. W związku z tym Huawei Watch Fit wyróżnia się na ich tle, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Huawei Watch Fit w nowej, bardziej eleganckiej wersji

Ramka dookoła obudowy w oryginalnej wersji tego smartwatcha, tzn. tej, która jest dostępna w sprzedaży od dłuższego czasu, wykonana jest z matowego, teksturowanego włókna polimerowego, czyli mówiąc wprost – z tworzywa sztucznego. Mimo to, całkiem skutecznie, przynajmniej na grafikach promocyjnych, „udaje” materiał lepszej klasy.

Huawei Watch Fit smartwatch
źródło: Huawei

Nowy Huawei Watch Fit Elegant nie musi już silić się na takie „udawanie”, ponieważ w przypadku tego smartwatcha ramka dookoła obudowy wykonana jest z najprawdziwszej stali nierdzewnej (w kolorze złotym lub szarym). Ponadto klamrę na pasku również wyprodukowano z tego materiału. Te teoretycznie drobne szczegóły sprawiają, że urządzenie naprawdę wygląda zdecydowanie bardziej elegancko i premium.

To jednak nie jedyna zmiana względem oryginału. Ten ma bowiem standardowy, silikonowy pasek, natomiast Huawei Watch Fit Elegant oferuje pasek z fluoroelastomeru, który jest bardziej odporny na rozciąganie oraz wysokie temperatury, wilgoć i substancje oleiste.

Pod względem specyfikacji Huawei Watch Fit Elegant niczym nie różni się od swojego pierwowzoru. Smartwatch tak samo oferuje m.in. 1,64-calowy wyświetlacz AMOLED 280×456 pikseli z funkcją Always On, 11 profesjonalnych trybów sportowych, wbudowany GPS, pulsometr i możliwość zmierzenia poziomu nasycenia krwi tlenem (SpO2).

Huawei Watch Fit Active Elegant Edition smartwatch
źródło: Huawei

Huawei Watch Fit Elegant pojawił się już w Wielkiej Brytanii, gdzie jego cenę ustalono na 110 funtów (równowartość ~585 złotych). Sprzedaż ruszy 26 marca br. Niewykluczone, że już wkrótce model ten będzie dostępny również w Polsce.

Tymczasem warto przypomnieć o trwającej właśnie promocji, dzięki której możecie otrzymać za darmo inteligentną wagę Huawei Scale 3 przy zakupie smartwatcha Huawei Watch Fit. Więcej szczegółów na temat tej oferty znajdziecie w podlinkowanym poniżej artykule: