Premiera HTC Wildfire E2. HTC ponownie uderza, ale nie tam, gdzie byśmy chcieli

HTC na naszych oczach przeobraziło się z jednego największych producentów smartfonów na świecie w markę o marginalnym znaczeniu na rynku. Mimo to, Tajwańczycy nie zamierzają się poddawać i ponownie uderzają, tym razem z modelem HTC Wildfire E2. To nie jest jednak wejście smoka, którego wyczekujemy z utęsknieniem.

HTC obrało dość ciekawą strategię. Z jednej strony znacznie ograniczyło liczbę nowych smartfonów, a z drugiej reaktywowało serię Wildfire, która wielu osobom kojarzy się z topowymi modelami. Dziś jednak wygląda ona zupełnie inaczej – na próżno szukać wśród jej najnowszych przedstawicieli czegoś przynajmniej trochę wyżej pozycjonowanego – wystarczy spojrzeć na chociażby Wildfire X, Wildfire R70 czy Wildfire E1/E1 Plus.

smartfon HTC Wildfire R70 smartphone
HTC Wildfire R70 (źródło: HTC)

Cena HTC Wildfire E2

Premiera HTC Wildfire E2 niczego nie zmienia – to również (ponownie) budżetowy smartfon, który ma sprzedaż się w jak największej liczbie egzemplarzy dzięki niewysokiej cenie.

Tę ustalono w Rosji na 9900 rubli, co jest równowartością ~520 złotych, więc smartfon powinien być dostępny dla dużej grupy potencjalnych klientów. Jednocześnie cena jasno wskazuje, czego (nie) powinniśmy spodziewać się po tym modelu.

smartfon HTC Wildfire E2 smartphone
HTC Wildfire E2 (źródło: HTC)

Specyfikacja HTC Wildfire E2

Tak samo, jak w przypadku innych, nowych smartfonów z serii Wildfire, użytkownicy otrzymają do dyspozycji raczej ubogi zestaw, który sprawdzi się w standardowym, niezbyt wymagającym użytkowaniu na co dzień.

Model ten wyposażono w wyświetlacz IPS o przekątnej 6,22 cala, proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości HD+ 1560×720 pikseli z wycięciem w kształcie litery „V” w górnej części. Pod ekranem znajduje się natomiast „podbródek”, którego nie da się nie zauważyć, gdyż jest ogromny.

smartfon HTC Wildfire E2 smartphone
HTC Wildfire E2 (źródło: HTC)

Sercem smartfona jest procesor MediaTek Helio P22 2,0 GHz (12 nm), który współpracować będzie z 4 GB RAM. Pamięć wbudowana ma natomiast pojemność 64 GB i oczywiście da się ją rozszerzyć przy pomocy karty microSD.

Ponadto specyfikacja HTC Wildfire E2 obejmuje jeszcze pojedynczy aparat o rozdzielczości 8 Mpix (f/2.2) na przodzie, podwójny 16 Mpix (f/2.2) + 2 Mpix na tyle, czytnik linii papilarnych, hybrydowy Dual SIM, port USB-C i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Smartfon pracuje na Androidzie 10 i jest zasilany przez akumulator o pojemności 4000 mAh. Całość ma wymiary 158,4×75,9×8,95 mm i waży 173,5 grama.