Reklama
Apple HomePod Mini
Apple HomePod Mini

HomePod Mini dołącza do oferty Apple. Wygląda jak odwrócony Amazon Echo 2020

Apple zaprezentowało swój pierwszy głośnik HomePod w czerwcu 2017 roku, a więc ponad trzy lata temu. Dziś do oferty dołącza jego mniejsza wersja, HomePod Mini, który na pierwszy rzut oka wygląda jak odwrócony Amazon Echo 2020.

Reklama

Raczej nie można powiedzieć, aby HomePod okazał się spektakularnym sukcesem i cieszył się taką samą popularnością, jak głośniki Google i Amazon. Zresztą można odnieść wrażenie, że samo Apple traktowało go jakby po macoszemu, ale wcale nie oznacza to, że zamierza zrezygnować z produkcji tego typu urządzeń. W końcu zaprezentowało dziś HomePod Mini.

Specyfikacja HomePod Mini

Głośnik pokryto siatkowanym materiałem, a na jego górze znajdują się przyciski do zwiększania i zmniejszania głośności. Ponadto cały panel może mienić się wieloma różnymi kolorami.

Głośnik ma zapewnić doskonały, donośny dźwięk w 360 stopniach. Sercem urządzenia jest procesor Apple S5, a jego pracę wspiera zoptymalizowane oprogramowanie, aby użytkownik czuł, że dźwięk go otacza. Ponadto HomePod Mini można łączyć w pary, dzięki czemu można uzyskać dźwięk stereofoniczny.

Apple HomePod Mini
źródło: Apple

Za pomocą głośnika można słuchać muzyki z serwisu Apple Music, a także podcastów z innych aplikacji. W przyszłości pojawi się wsparcie dla innych serwisów, w tym Amazon Music.

HomePod Mini, podobnie jak HomePod, oferuje asystentkę Siri, za pośrednictwem której można wykonać różne czynności na podłączonym iPhonie (na przykład wysłać wiadomość), a także uzyskać interesujące informacje (choćby o pogodzie). Siri na głośniku potrafi też rozpoznawać głosy poszczególnych domowników.

Apple HomePod Mini
źródło: Apple

A to jeszcze nie wszystko. Za pomocą asystentki Siri i głośnika HomePod Mini można sterować urządzeniami Smart Home, na przykład ustawiać temperaturę w domu lub włączać/wyłączać urządzenia elektroniczne. Co ciekawe, głośnik można też wykorzystać jako intercom, jeśli w domu są co najmniej dwie sztuki, tj. komunikować się z domownikami za jego pośrednictwem.

Apple HomePod Mini
źródło: Apple

HomePod Mini będzie dostępny w dwóch kolorach: białym i czarnym. Przedsprzedaż rozpocznie się 6 listopada, natomiast dostawy do użytkowników od 16 listopada. Cenę ustalono na 99 dolarów.