W końcu możesz sobie zamówić Alexę do domu i posłuchać muzyki z usługi Amazon Music Unlimited

Jeżeli zdarzyło Wam się chociaż raz stwierdzić, że przydałaby się Wam trzecia ręka lub ktoś do pomocy, to zapewne przeszło Wam też przez myśl, żeby sprowadzić sobie do domu jakiś inteligentny głośnik z wbudowanym asystentem lub asystentką. Do tej pory było to dość trudne, ponieważ ani Google, ani Amazon (a to dwaj najpopularniejsi producenci tego typu sprzętów) nie wysyłali swoich propozycji do Polski. Od teraz możecie jednak całkowicie oficjalnie ściągnąć Alexę do swoich czterech ścian, a przy okazji posłuchać również muzyki z usługi Amazon Music Unlimited.

Inteligentnymi głośnikami Amazonu, które producent oficjalnie wysyła do Polski (i to ze znajdującego się na terenie naszego kraju magazynu), są Amazon Echo Plus, Amazon Echo i Amazon Echo Dot. Ich ceny na stronie to – odpowiednio – 149,99 euro, 99,99 euro i 59,99 euro, jednak ostatecznie klienci z Polski będą musieli za nie zapłacić – odpowiednio – 155,03 euro (~650 złotych), 103,36 euro (~430 złotych) i 62 euro (~260 złotych). Różnica wynika z różnych stawek VAT – w Niemczech jest to 19%, w Polsce już 23%.

Możliwość zamówienia Amazon Echo do Polski nie oznacza jednak, że Alexa – która jest sercem tego urządzenia – nagle zaczęła gadać po polsku. Nie, cyfrowa asystentka Amazonu nadal nie rozumie naszego języka. Trzeba się więc z nią komunikować po angielsku. Plus jest jednak taki, że Alexa ogarnie to, że głośnik używany jest na terenie właśnie Polski. Producent udostępnił też dedykowaną aplikację dla sprzętów, pracujących pod kontrolą systemu Android i iOS, dzięki której także można sterować asystentką Amazonu.

Przy okazji Amazon udostępnił również klientom w Polsce usługę streamingową Amazon Music Unlimited. Producent chwali się, że w jej bazie znajduje się katalog ponad 40 milionów piosenek oraz tysiące playlist i spersonalizowanych stacji, stworzonych ręcznie przez ekspertów z Amazon Music. Niezbędna aplikacja dostępna jest na iOS, Androida, MacOS, Windows, Fire TV i poprzez stronę internetową www.amazonmusic.com.

W Polsce cena za dostęp do Amazon Music Unlimited wynosi 3,99 euro miesięcznie w przypadku subskrypcji indywidualnej i 5,99 euro miesięcznie dla rodziny (maksymalnie można tutaj podpiąć w sumie sześciu użytkowników). Amazon przygotował jednak specjalną ofertę, dzięki której przez trzy miesiące można korzystać z usługi za jedyne 0,99 euro.

Źródło: Business Wire, Amazon