Premiera Fujitsu LifeBook TH40/D przesunięta - Tabletowo.pl

Premiera Fujitsu LifeBook TH40/D przesunięta

Tabletowo.pl Premiera Fujitsu LifeBook TH40/D przesunięta Ciekawostki Nowości

Asus Eee Pad Slider ma zadebiutować na rynku dopiero po ponad sześciu miesiącach od momentu oficjalnej premiery (w sierpniu). Okazuje się, że taki sam los może spotkać podobne urządzenie (nawiązanie nie bez powodu) – Fujitsu TH40/D, choć jego debiut na półkach sklepowych spodziewany był pod koniec czerwca, czyli jedynie półtorej miesiąca od prezentacji. Rynkowa premiera modelu została przesunięta… w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Firma Fujitsu nie zdecydowała się na podanie oficjalnych informacji na temat przyczyny podjęcia takiej decyzji. Jak się domyślacie, od razu zaczęto spekulacje odnośnie tego, co mogło spowodować przesunięcie rynkowej premiery modelu. I tak, są dwie koncepcje. Pierwsza zakłada, że przyczyną mogły być bliżej nieokreślone problemy z procesorem – Intel Atom Z670. Druga natomiast – że to kwestia mechanizmu rozsuwania tabletu, który domaga dopracowania. Jak jest naprawdę – tego nie wiadomo.

Przypomnę tylko, że LifeBook TH40/D jest hybrydowym urządzeniem, łączącym w sobie dotykowy ekran (10,1″, 1024 x 600 pikseli) i wysuwaną spod niego fizyczną klawiaturę. Całość działa pod kontrolą Windows 7, a jednostką centralną jest wspomniany Intel Atom Z670 o taktowaniu 1,5GHz. Więcej na temat jego parametrów technicznych przeczytasz tutaj.

Choć co prawda nie wiadomo czy kiedykolwiek urządzenie to trafi do sprzedaży w Europie (przynajmniej w oficjalnej dystrybucji), tak warto zwrócić uwagę na fakt, że to nie tylko Asus ma obsuwy… Fujitsu też.

Na koniec warto wspomnieć o podobnych projektach, które raczej na pewno zagoszczą na polskim rynku. Wśród nich będzie Asus Eee Pad Slider i Samsung 7 Series, a jakiś czas później ma do nich dołączyć także model Sony Freestyle Hybrid PC, nad którym obecnie trwają intensywne prace.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona