Chuwi Ubook (fot. Chuwi)

Chuwi Ubook zapowiada się na bardzo ciekawą hybrydę. Oficjalna premiera za 16 dni

Ostatnia nowość Chuwi, HeroBook, dość mocno mnie rozczarowała, ponieważ to niewątpliwie najgorszy sprzęt, jaki marka ta wprowadziła w ostatnim czasie na rynek. Firma właśnie zapowiedziała jednak kolejne urządzenie, Chuwi Ubook, który może być naprawdę ciekawą propozycją.

Chuwi Ubook jest hybrydą, czyli urządzeniem składającym się z tabletu i klawiatury, którą można w każdej chwili odłączyć. Dzięki temu może spełniać dwie role: klasycznego tabletu i czegoś na kształt laptopa. W razie potrzeby użytkownik będzie też mógł skorzystać z nóżki, by podstawić sprzęt na – na przykład – biurku czy stole (odchylenie do 145°).

Chuwi Ubook wyposażono w dotykowy wyświetlacz IPS o przekątnej 11,6 cala. Producent na razie nie podał jednak jego rozdzielczości i proporcji. Ekran można również obsługiwać za pomocą rysika, który wykrywa 1024 poziomów nacisku. Sercem tabletu jest dwurdzeniowy, czterowątkowy procesor Intel Core m3 o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,2 GHz. Najprawdopodobniej jest to więc jednostka Intel Core m3-6Y30 ze zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics 515 – a przynajmniej na nią wskazuje wymieniona przez Chuwi specyfikacja układu.

Chuwi Ubook (fot. Chuwi)

Chuwi Ubook zaoferuje też 8 GB LPDDR3 RAM i dysk SSD ze złączem M.2 2280 o pojemności – w zależności od konfiguracji – 128 GB lub 1 TB. Na pokładzie tabletu znajdują się również USB-C, dwa pełnowymiarowe USB 3.0, micro HDMI i złącze audio. Do ładowania baterii posłuży osobny port DC. A skoro już o akumulatorze mowa, to według deklaracji Chuwi zapasu energii w ogniwie wystarczy na do 9,5 godziny pracy na pojedynczym ładowaniu.

Chuwi Ubook pracuje pod kontrolą systemu Windows 10. Producent nie precyzuje, czy Home, czy Pro, ale najpewniej mamy tu do czynienia z pierwszą z ww. wersji. Tablet ma grubość 9 mm i waży 760 gramów. Do urządzenia można również podłączyć za pomocą złącza magnetycznego podświetlaną klawiaturę z touchpadem.

Chuwi Ubook (fot. Chuwi)

Sugerowana cena Chuwi Ubook na razie nie jest znana. Za 16 dni na platformie Kickstarter rozpocznie się zbiórka funduszy na jego produkcję. Producent zachęca do wzięcia udziału w aktywności, w której nagrodą jest ten sprzęt. Więcej na jej temat znajdziecie na podlinkowanej w źródle stronie internetowej. Dla osób, które zapiszą się do newslettera, przygotowano też nawet 25% zniżkę na urządzenie (liczba kodów jest ograniczona).

Aktualizacja:

Pierwszych 500 osób będzie mogło kupić Chuwi Ubook w zestawie z rysikiem i klawiaturą za 349 dolarów (równowartość ~1300 złotych).

Źródło: Chuwi