Prawnicza machina Apple w końcu zatrzymana... przez niewielką, hiszpańską firmę - Tabletowo.pl

Prawnicza machina Apple w końcu zatrzymana… przez niewielką, hiszpańską firmę

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Prawnicza machina Apple w końcu zatrzymana... przez niewielką, hiszpańską firmę Apple Ciekawostki Nowości

Odwieczna batalia wśród producentów tabletów w ciągu kilku ostatnich miesięcy przeniosła się niestety z hal wystawowych i słupków sprzedaży na sale sądowe całego świata. Mniej lub bardziej emocjonalnie obserwowaliśmy jak Apple składa coraz to nowsze pozwy o najmniejsze szczegóły, które mogły naruszać własność intelektualną inżynierów z Cupertino. Wszystkimi wstrząsnęła wiadomość, że Urząd Patentowy USA przyznał im patent na gest Slide to Unlock będący (w wielu wariantach wizualnych) najpopularniejszym sposobem odblokowania dotykowych urządzeń mobilnych. Do tego prawnicy „nadgryzionego jabłka” udali się do sądów Australii i Niemiec, gdzie uzyskali wyroki zabraniające sprzedaży topowego tabletu Samsunga, czyli modelu Galaxy Tab 10.1.

Apple planowało podbić sądy europejskie. Po naszych zachodnich sąsiadach przyszła kolej na Hiszpanów. Tam rok temu złożono pozew przeciwko Nuevas Tecnologias y Energias Catala. Firma ta wyprodukowała tablet NT-K oparty o system Android. Zarzutem było skopiowanie wyglądu iPada. Jednakże, jak się właśnie okazało, nie ma żadnej siły, której nie dałoby się zatrzymać. Tak też stało się z kalifornijskimi prawnikami Apple, którzy przegrali ten proces. Ponadto firma Nuevas Tecnologias domaga się od Apple zadośćuczynienia za poniesione straty związane z tą rozprawą.

Jak słusznie zauważa jeden z naszych Czytelników, Lost: „sąd nie przyznał racji merytorycznie hiszpańskiej firmie, uznał tylko, że nie można tej sprawy rozpatrywać jako sprawy karnej, a taką właśnie wytoczyli prawnicy Apple’a. Nie wiadomo jeszcze czy Apple zdecyduje się wnieść ponownie sprawę z powództwa cywilnego, która rozstrzygnęłaby czy NT-K narusza intelektualną własność amerykańskiego giganta” (via).

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona