Prawie 50% użytkowników Lumii nie dostanie aktualizacji do Windows 10 Mobile! 20

Prawie 50% użytkowników Lumii nie dostanie aktualizacji do Windows 10 Mobile!

Zaktualizowaniem wszystkich Lumii Microsoft miał szansę mocno podbudować swój wizerunek – w końcu który producent dba i pamięta o każdym jednym modelu w swoim portfolio? Ok, Apple, ale to nie ta liga. Jak się jednak okazało, użytkownicy Windows Phone 8.1 mogą się poczuć dokładnie tak samo, jak Androidowcy.

Największą bolączką tych ostatnich jest brak wsparcia ze strony producentów, który nie zamierzają w ogóle aktualizować tańszych modeli – ten przywilej najczęściej zarezerwowany jest dla części mid-range’ów i high-endów. Wyjątkiem jest – do niedawna budżetowa – seria Android One oraz smartfony Moto z serii E (chociaż i tu nie zabrakło zawirowań).

Użytkownicy Windows Phone 8.1 mogli uniknąć zszarganych nerwów, bowiem Microsoft w przeszłości obiecał wszystkim aktualizację do Windows 10 Mobile. Na swoją niekorzyść dodatkowo odwlekał rozpoczęcie tego procesu przez około trzy miesiące! Początkowo bowiem mówiło się o grudniu, później o styczniu, lutym, a jak się skończyło, wszyscy wiemy – Windows 10 Mobile zaczął oficjalnie trafiać na pierwsze Lumie dopiero 17 marca.

To niestety był dopiero początek sromotnej porażki wizerunkowej. W tym samym czasie okazało się bowiem, że wbrew wcześniejszym obietnicom, część smartfonów nie otrzyma aktualizacji. Teraz jednak, dzięki AdDuplex, wiemy, jak duża grupa użytkowników pozostała samym sobie. Niestety, szacunki są okrutne i pokazują dobitnie, że aż 50% (!) starszych Lumii nie dostanie najnowszej wersji mobilnych okienek.

Oznacza to, że wielkie nadzieje, jakie żywiliśmy pozostaną niespełnione. Owszem, wkrótce liczba smartfonów, pracujących pod kontrolą Windows 10 Mobile powinna znacznie wzrosnąć, ale udział tej wersji systemu operacyjnego na tle innych będzie można zapewne porównać bardziej z tym, jaki posiada Android Lollipop czy KitKat niż iOS 9.

*Na zdjęciu wyróżniającym Microsoft Lumia 550 z preinstalowanym Windows 10 Mobile

Źródło: @ailon przez MSPoweruser