Ważne

To już pewne, że nie będzie drugiej fali aktualizacji do W10M dla starszych Lumii

Microsoft po długich miesiącach zwlekania nareszcie zaczął wywiązywać się ze swojej obietnicy. Od czwartku (tj. 17.03) posiadacze starszych Lumii zaczęli otrzymywać aktualizację do Windows 10 Mobile. Niestety na oficjalnej liście zabrakło wielu modeli. Jednak ich użytkownicy mimo wszystko mieli nadzieję, że ich smartfony także dostaną nową wersję okienek. Cóż, to już pewne, że tak się nie stanie.

Microsoft poinformował na Twitterze (na koncie @windowsinsider), że drugiej fali aktualizacji nie ma w planach:

Oznacza to, że Lumie inne niż na tej liście nie dostaną najnowszej wersji mobilnych okienek. Dlatego, jeśli posiadacie na przykład Lumię 520, Lumię 630, Lumię 920, Lumię 1020 czy Lumię 1320, jedynym sposobem na korzystanie z Windows 10 Mobile jest zapisanie się do programu Windows Insider. Należy się jednak liczyć z pewnymi niedogodnościami, które z pewnością wystąpią – Microsoft był ich świadomy i dlatego nie udostępnił aktualizacji dla pozostałych Lumii.

Co ciekawe, na oficjalnej liście zabrakło również Lumii Icon, która, choć zadebiutowała już ponad dwa lata temu, swoimi parametrami zawstydziłaby niejednego współczesnego średniaka. Jak się okazuje, jej los nie jest jeszcze przesądzony:

Microsoft, ogłaszając kiedyś, że wszystkie starsze Lumie otrzymają aktualizację do Windows 10 Mobile zebrał niemały poklask. Oczekiwania były więc wysokie i na swoje nieszczęście Amerykanie nie wywiązali się w 100% ze złożonej w przeszłości obietnicy. Teraz muszą zmierzyć się z falą krytyki i nieprzychylnych komentarzy. Możemy się tylko domyślać, ile klientów przez to zrazili do siebie i ilu z nich zdecydowało się “przesiąść” z tego powodu na konkurencyjną platformę.

Źródło: @windowsinsider, @GabeAul

Komentarze

 • DanSlenders

  Spokojnie, najbardziej zatwardziali fani już znaleźli usprawiedliwienie i to nie jedno ;)
  W każdym razie witamy fanów Windowsiarzy w świecie Androidowców

  • Strażnik

   Kup nowszy model?
   Bo Android?
   Co takiego wymyślili?

  • Michał

   Androidowców? Aż tak nisko nie zamierzam upadać. Jedyna alternatywa jak dla mnie to iOS. Jeżeli MS się nie ogarnie do końca roku z wydajnością W10M to z nowym rokiem rozstaje się z Ich systemem.

   • DanSlenders

    Nie, nie, nie w tą stronę :)
    Miałem na myśli to, że witam w świecie Androida w sensie ogólnego podejścia do aktualizacji, które mimo legendy okazało się na WP bardzo podobne do tego w świecie Adka :)

   • NobbyNobbs

    Wytrzyj jad z brody bo się zaplułeś

 • Sosna

  Podobnie jak w zatwardziali androidowcy maja usprawiedliwienie na brak aktualizacji 75% telefonów do nowych wersji Android? Czy inaczej?
  Bo ja jako “windowsiarz” rozumiem dla czego L 925 ma nie mieć W10, ale kompletnie nie zmienia to faktu, że MS dał dupy po raz kolejny i nie jestem z tego powodu szczęśliwy.

 • IctinaetusOne

  To jest naprawdę żenujące, że ta firma zwodziła za nos posiadaczy modeli z S4 do samego końca.

  • Michał

   Oddychaj.

 • Tomasz Lenartowski

  Fanboje krzyczeli, że nie będzie jak z androidem -> jest dokładnie jak z androidem. Dlaczego nie jestem zaskoczony?

  • NobbyNobbs

   Jest gorzej. Jak masz Androida 4.4 to odpalisz aplikacje z 6.0 a na WP8.1 możesz zapomnieć o aplikacjach z W10m

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona