Bardzo możliwe, że powstaje mobilna wersja gry Valorant

Gracze dokopali się do interesujących plików

Niedawno było mi dane zapoznać się z wersją beta Valorant – najnowszej produkcji od Riot Games. Sukces gry wydaje się być niemalże nieunikniony. Tymczasem gracze dokopali się w plikach strzelanki do pewnych ciekawych zapisów, które mogą świadczyć o równoczesnej produkcji mobilnej wersji tego tytułu.

Interesujące przecieki –  Valorant na smartfony i tablety może znajdować się w produkcji

Riot Games zapewniło sobie ogromną szansę na podbicie rynku kompetytywnych gier sieciowych. Valorant w pełnej krasie ujrzymy dopiero w tegoroczne wakacje, jednak sama gra już w becie prezentuje się nadzwyczaj dobrze i śmiem twierdzić, że z pewnością zatrzyma przy sobie niemałe grono aktywnych graczy.

Riot ogłosiło mobilne wersje wszystkich swoich dotychczasowych produkcji i zanosi się na to, że również ich pierwsza, sieciowa strzelanka ukaże się na smartfonach i tabletach. Jeden z użytkowników forum Reddit chciał rozegrać mecz z uruchomionym trybem tabletu na swoim laptopie, jednak po załadowaniu gry jego oczom ukazał się dość niespodziewany widok. Valorant ma praktycznie kompletny interfejs przystosowany do urządzeń mobilnych.

Zrzut ekranu pochodzący z Valorant przełączonego w tryb tabletu.

Kolejnym świadectwem na równoczesne powstawanie takowej konwersji może być fakt, że w plikach gry również odnaleziono zestaw ikon przystosowanych do obsługi tytułu na ekranie dotykowym. Całość prezentuje się bardzo wiarygodnie, jednak nie oznacza to, że mobilne Valorant z całą pewnością powstaje.

Obecność ikonek w plikach gry może świadczyć jedynie o daleko idących planach przeportowania Valorant na inne urządzenia w przypadku jego sukcesu i raczej trudno na ten moment określić, czy Riot rzeczywiście szykuje się na ujawnienie takowego wariantu produkcji.

Studio ogłosiło niedawno, że póki co skupia się na pecetowym wydaniu gry i nie myślało jeszcze o przeniesieniu produkcji na inne platformy.

Ikonki gry, które miałyby zostać wykorzystane w jej mobilnej wersji.

Czy to aby na pewno dobry pomysł?

Choć mobilne strzelanki nie radzą sobie na rynku źle (patrz: Call of Duty Mobile), to ich e-sportowy potencjał jest raczej dość wątpliwy. W przypadku Valorant obecność plików gry mobilnej w wersji na komputery osobiste może budzić niepokój, czy aby na pewno ktoś w Riot nie wpadł na „genialny” pomysł złączenia serwerów ze smartfonów i tabletów z tymi udostępnionymi dla graczy komputerowych tak, jak ma to miejsce między innymi w Fortnite.

Taka decyzja mogłaby solidnie zaburzyć balans rozgrywki, bo niezależnie od umiejętności gracza, duet klawiatura i myszka zawsze będzie miał praktyczną przewagę nad inną formą kontroli postaci.

Assassin’s Creed II za darmo na Uplay od 14 kwietnia

Źródło: Reddit, Twitter