Call of Duty Mobile
Call of Duty Mobile

Call of Duty: Mobile zaliczyło najlepszy start w historii gier mobilnych. Padł rekord

Call of Duty: Mobile ma za sobą bardzo dobry tydzień. Gra zdołała od początku miesiąca zgromadzić więcej użytkowników pobierających ją niż jakakolwiek inna gra mobilna w tym samym czasie, kiedykolwiek wcześniej.

Zgodnie z danymi, które podaje Sensor Tower, mobilne Call of Duty pobrano już ponad 100 milionów razy. To z miejsca bije rekordy innych gier będących największymi rywalami tej produkcji – na przykład PUBG Mobile czy Fortnite. Tak wygląda bezpośrednie porównanie, ale trzeba też wziąć pod uwagę ważne czynniki dodatkowe.

Reklama

Jednym z nich jest fakt, że PUBG Mobile, choć po pierwszym tygodniu od premiery mogło pochwalić się zaledwie 28 milionami pobrań, było wdrażane stopniowo w różnych regionach. Nie miało więc szans na szybki wzrost ze względu na ograniczenia dostępności. Podobna sytuacja miała miejsce w związku z Fortnite. Grę tę pobrano na 22,5 miliona urządzeń mobilnych, ale na początku była ona dostępna tylko na iPhone’ach i iPadach.

Jednak nawet jeśli wziąć poprawkę na powyższe okoliczności, 100 milionów pobrań Call of Duty: Mobile to wciąż kapitalny wynik. A to wszystko jeszcze przed wprowadzeniem aplikacji do Chin. Dla porównania, w ubiegłym tygodniu padł rekord pobrań po tygodniu dla Mario Kart Tour – Nintendo udało się wykręcić 90 milionów pobrań. Teraz króluje CoD. Domyślam się, że jeszcze długo nikt nie przeskoczy poprzeczki ustawionej tak wysoko przez Tencent Games.

Jak twierdzi Sensor Tower, iOS stanowił 55,7 procent pobrań Call of Duty: Mobile i 53 procent z 17,7 miliona dolarów przychodów z zakupów w aplikacji. Same Stany Zjednoczone wypracowały 16,9% pobrań i 43,1% wydatków.

Jeśli jesteście ciekawi opinii Konrada, jak w jego ocenie wypadło Call of Duty: Mobile, zajrzyjcie koniecznie do poniższego wpisu:

źródło: The Verge