Czy powinniśmy leczyć tych, którzy graniem zarabiają na życie? Oni też są uzależnieni?

To musiało się stać: PZPN szuka selekcjonera dla reprezentacji Polski w e-futbolu

Zaintrygowanych nagłówkiem od razu uspokajam. Nie zmieniamy branży na sportową, a o bieżących notowaniach Jerzego Brzęczka w strukturach PZPN nie mamy pojęcia. Zbigniew Boniek i spółka szukają jednak jego odpowiednika dla reprezentacji… w e-futbolu.

Reklama

Z faktami nie można dyskutować, zwłaszcza, gdy są podparte odpowiednimi liczbami. Te wskazują jednoznacznie, że rozgrywki e-sportowe zyskują co raz większą popularność na całym świecie. O ile jeszcze kilka lat temu tytuł profesjonalnego gracza kojarzył się raczej ze Starcraftem i Koreą Południową, o tyle współcześnie mamy szereg gier uznawanych za tytuły turniejowe. Jednym z nich jest seria piłkarska FIFA.

Im większe zainteresowanie, tym możniejsi sponsorzy. Im możniejsi sponsorzy, tym większe pieniądze, dlatego nie dziwi fakt, że tematem e-futbolu zainteresowała się choćby Legia Warszawa, która już od dłuższego czasu dysponuje własną sekcją e-sportową. Teraz elektroniczne rozgrywki zostaną przeniesione na poziom reprezentacyjny. Polski Związek Piłki Nożnej zakłada bowiem drużynę eFUTBOL PZPN i właśnie szuka dla niej menadżera. Praca marzeń? Być może.

Reklama

Jak zostać selekcjonerem eFUTBOL PZPN?

Wymagania postawione w ofercie pracy są krótkie, ale precyzyjne. Należy legitymować się doświadczeniem w turniejach e-sportowych w charakterze zawodnika (siła autorytetu!), doskonale poruszać się po środowisku e-sportowym, znać kalendarz, zasady i format rozgrywek e-futbolowych oraz, co oczywiste, umieć grać w FIFĘ i PESa.

Pozostałe kompetencje to już umiejętności stricte menadżerskie, takie jak znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2, umiejętności przywódcze, zdolności komunikacyjne czy gotowość do częstych i dalekich podróży służbowych.

Spełnienie kryteriów wydaje się proste, poza jednym wymogiem, jakim jest staż gracza e-futbolowego czy odpowiednia pozycja w branży. To właśnie ten zapis powoduje, że ogłoszenie adresowane jest do bardzo wąskiego grona odbiorców.

Jeśli wolisz grać na tym boisku, ta oferta jest dla Ciebie

Za co odpowiada menadżer zespołu e-sportowego?

Jak czytamy w ofercie, do kompetencji przyszłego selekcjonera należy zarządzanie reprezentacją eFUTBOL PZPN, selekcja i rekomendowanie zawodników do gry w reprezentacji Polski, przygotowanie zawodników, organizacja zgrupowań, kontakt z innymi federacjami oraz wsparcie merytoryczne podopiecznych.

Czy Juventus Turyn czy Piemonte Calcio, grać trzeba umieć

Wygląda na to, że kandydatów brak

Ogłoszenie na stronie PZPNu wisi już od jakiegoś czasu i jest regularnie ponawiane, co znaczy, że istnieją problemy ze znalezieniem doświadczonego gracza o odpowiednich kompetencjach. Co prawda oficjalny, podany w ogłoszeniu termin 13 września już minął, niemniej jeśli ktoś czuje, że spełnia postawione kryteria oraz wie, że da radę poprowadzić do boju drużynę narodową, może wysłać CV na adres podany w ogłoszeniu rekrutacyjnym, które znajduje się tutaj.

Ewentualnym chętnym życzymy powodzenia!

Polecamy również:

Premiera FIFA 20 już wkrótce. Co w przedsprzedaży?

Źródło: Polski Związek Piłki Nożnej