Premiera FIFA 20 już wkrótce. Co w przedsprzedaży?

Seria gier piłkarskich FIFA jest na tyle popularna, że nie trzeba jej przedstawiać nikomu. Sam znam wiele osób, które choć ze światem gier nie mają absolutnie nic wspólnego, to kiedy tylko jest okazja, z chęcią rozegrają krótki meczyk. Już za nieco ponad dwa tygodnie FIFA 20 trafi na komputery i konsole graczy na całym świecie, a jeśli i Wy chcecie dołączyć do tego grona, to czas najwyższy na zainteresowanie się przedsprzedażą.

Reklama

FIFA 19 pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy była właściwie rekordowa – do graczy trafiło 20 milionów sztuk tego tytułu. Wiele wskazuje na to, że FIFA 20 bez żadnego problemu powtórzy sukces swojego poprzednika, zwłaszcza że samą grę czeka dosyć sporo zmian. Szczegóły dotyczące trybu Volta przedstawiał Wam Konrad w podlinkowanym poniżej artykule, pozwólcie więc, że ja skupię się wyłącznie na przedsprzedaży FIFA 2020.

Reklama

Ubolewacie nad brakiem fabuły w FIFA 20? Spokojnie, z pomocą przychodzi tryb Volta

Premiera FIFA 2020 została zaplanowana na 27 września 2019 roku, a z oferty przedsprzedażowej zainteresować się można aż do dnia poprzedzającego, przy czym trwa ona już od początku lipca. W ofercie dostępne są dwie edycje: standardowa i mistrzowska. Te, oprócz ceny, różnią się nieco zawartością specjalną. Obie oferują wybraną ikonę na wypożyczenie na czas 5 meczów FIFA Ultimate Team, obie dorzucają do tego wyjątkowe stroje w tym trybie rozgrywki. Edycja Mistrzowska zapewnia natomiast cztery razy więcej złotych paczek rzadkich kart, bo aż do dwunastu, a wersja zwykła zaledwie nie więcej niż trzy. Najważniejsza, ostateczna różnica jest taka, że jeśli zdecydujecie się na zakup Edycji Mistrzowskiej, to będziecie mogli ogrywać tytuł już na trzy dni przed premierą.

Jak plasują się ceny najnowszej gry piłkarskiej? Edycja Standardowa na komputery PC została wyceniona na 199 złotych. Nieco mniej – bo 169 złotych – zapłacić będą musieli posiadacze Switcha. FIFA 20 w tym wydaniu na konsole Xbox i Playstation kosztuje 229 złotych, a do Edycji Mistrzowskiej trzeba będzie nieco dopłacić – konsolowi fani piłki nożnej prawdopodobnie szykują już 289,99 złotych. Warto nadmienić, że jednym ze sklepów oferujących grę FIFA 20 jest nasz Partner, Media Expert, który chwali się, że co trzeci sprzedany w Polsce egzemplarz gry z serii FIFA jest kupowany właśnie w tej sieci sklepów.

Na koniec chcielibyśmy jeszcze wspomnieć o promocji, którą Media Expert zaproponował na grę FIFA 20 jeszcze przed jej premierą. Nie jest ona na tyle atrakcyjna, żeby zasługiwała na osobny wpis, niemniej być może znajdzie się ktoś, kogo ta będzie dotyczyła.

Promocja Rozegraj rabat jest dosyć prosta – wystarczy zarejestrować się formularzem dostępnym na tej stronie i zatwierdzić newsletter, aby zyskać 10 złotych rabatu na dowolną grę o wartości powyżej 100 złotych. Później, za każde wykorzystane 100 złotych będziecie mogli zyskać dyszkę zniżki na FIFA 20, a więc jeśli zdecydujecie się na wydanie trzystu złotych oraz zakup FIFA 20, to możecie obniżyć cenę gry o trzydzieści złotych.

W najlepszym, teoretycznym scenariuszu na gry w Media Expert trzeba zostawić co najmniej 469 złotych (w przypadku Switcha), aby zaoszczędzić łącznie czterdzieści złotych, przez co promocja szalenie interesująca nie jest. Jeśli jednak ktoś z Was szykował się do gwałtownego powiększenia kolekcji gier, to może zaoszczędzić na jakąś przekąskę do przedpremierowego rozgrywania meczów w FIFA 20.