Poznaliśmy ceny Sony Xperii X i Xperii XA

Sony, podobnie, jak LG, postanowiło wzbogacić swoje portfolio o zupełnie nową linię smartfonów. Na MWC 2016 zaprezentowało więc jej pierwszych trzech przedstawicieli: Xperię X Performance, Xperię X oraz Xperię XA. Dwa ostatnie pojawiły się już w ofercie niemieckiego Amazonu, dzięki czemu poznaliśmy ich ceny.

Patrząc na specyfikację obu modeli widać doskonale, do którego segmentu należą. Teraz potwierdziły to ich ceny, które wynoszą:

Nie wiadomo niestety, jaką ceną zostanie opatrzona Xperia X Performance. Jest to spowodowane tym, że (najprawdopodobniej) nigdy nie trafi ona oficjalnie na niemiecki rynek. Szacuje się jednak, że smartfon będzie niewiele droższy od Xperii X – o około 100 euro, co daje łącznie 699 euro.

Należy pamiętać, że jest to oferta przedsprzedażowa, bowiem oba modele mają być dostępne w dystrybucji dopiero w połowie tego roku. Oznacza to, że ostateczna cena Xperii X oraz Xperii XA może się różnić od kwot podanych powyżej. Jeśli jednak zakochaliście się od pierwszego wejrzenia w jednym ze smartfonów, to na pewno ucieszy Was fakt, że przy ich zakupie nie poniesiecie kosztów wysyłki do Polski.

Jeśli jeszcze nie widzieliście filmików z MWC 2016 z pierwszymi wrażeniami z użytkowania obu modeli, to zapraszam do ich obejrzenia:

Sony Xperia X

Sony Xperia XA

Z dokładną specyfikacją obu modeli możecie zapoznać się w tym wpisie.

Źródło: Amazon 1, 2 przez Xperia Blog