Ghostrunner

Zapowiedziano powstanie gry Ghostrunner 2. Na PlayStation 4 w nią nie zagracie

Ghostrunner to udany projekt polskiego studia One More Level, który zaskoczył wielu dynamiczną i wymagającą rozgrywką. Zapowiedziano, że powstanie Ghostrunner 2, ale w notatce wydawniczej nie ma nic o premierze na poprzednią generację konsol.

Ghostrunner to spory sukces

Od premiery Ghostrunnera w październiku 2020 roku, gra znalazła ponad 600 000 nabywców z całego świata. Dzięki ciepłemu przyjęciu zarówno przez graczy, jak i przez krytyków, aktualny wydawca tego tytułu zapowiedział, że zamierza zainwestować w sequel gry.

Produkcją ponownie zajmie się One More Level. Skala przedsięwzięcia jest spora – deweloperzy będą dysponować dwa razy większym budżetem niż w wypadku pierwszej części. W sumie na ich potrzeby przeznaczonych zostanie 5 milionów euro. Daje to nadzieje na to, że Ghostrunner 2 będzie jeszcze lepszy od poprzednika, kontynuując cyberpunkową stylizację i skupienie na zręcznościowo-logicznej, dynamicznej rozgrywce.

Wydawca gry, 505 Games, zdradził także, że w przygotowaniu jest wersja Ghostrunnera dla konsol nowej generacji. Prace nad nią powinny zakończyć się jeszcze w 2021 roku.

Ghostrunner 2 nie dla konsol starej generacji

Ponieważ proces powstawania gry najpewniej zajmie kilka lat, już teraz zapowiedziano, że Ghostrunner 2 od początku będzie tworzony na nowe konsole i PC, z pominięciem starszych systemów PlayStation 4 i Xbox One. To raczej dobra decyzja, biorąc pod uwagę fakt, że nawet gry z 2020 roku potrafiły bardzo mocno zmęczyć podstawowe wersje tych konsol, a niektóre – nawet PlayStation 4 Pro czy Xboxa One X.

Choć w Ghostrunnera 2 nie zagramy na PlayStation 4, to raczej nikt z tego powodu nie będzie rozdzierał szat. W ciągu tych paru lat dzielących nas od premiery nowego tytułu One More Level, z pewnością wielu uda się przeskoczyć na nową generację konsol lub doposaży się w nowsze komponenty komputera.