Powstaje GVRA - globalne stowarzyszenie wirtualnej rzeczywistości - Tabletowo.pl

Powstaje GVRA – globalne stowarzyszenie wirtualnej rzeczywistości

W jego skład wchodzą: Acer, Google, HTC, Oculus, Samsung oraz Sony

Wirtualna rzeczywistość… Możemy tylko się domyślać, że to, co dzisiaj producenci mogą nam zaoferować, to tylko początek czegoś wielkiego. Jakość oglądanych materiałów, w różnego rodzaju goglach, nie zawsze jest zadowalająca. Wkrótce jednak może się to zmienić, bo sześć firm: Acer, Google, HTC, Oculus, Samsung oraz Sony, zawarło sojusz – GVRA – którego zadaniem będzie rozwój i propagowanie wirtualnej rzeczywistości. 

GVRA, to organizacja non-profit. Jej głównym założeniem więc, jest wspieranie publicznego dobra, a nie kierowanie się chęcią zysku. Tego rodzaju pakt założyły firmy, które przecież z wirtualną rzeczywistością mają – od dosyć już dawna – wiele wspólnego. Google ma swoje Cardboardy, a obecnie Daydream View, Samsung ma przecież Gear VR, HTC to znane nam Vive, Oculus to gogle Rift, Sony ze swoim Playstation VR oraz Acer – Starbreeze. Wszystkie te firmy mocno zainwestowały w rozwój tej technologii, a od teraz mają zamiar działać wspólnie.

Organizacja ta, będzie przeprowadzać badania, rozwijać swoje pomysły, a następnie dzielić się ich wynikami. Zgromadzi interesariuszy oraz będzie promować globalne rozpowszechnianie wirtualnej rzeczywistości. To wspólna praca nad hardware, jak i software, by zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia podczas korzystania z gogli VR.

VR ma potencjał, by stać się kolejną wielką platformą obliczeniową. Może mieć wpływ na wiele branż, począwszy od edukacji, poprzez zdrowie i kończąc na światowej gospodarce, bo to właśnie VR może się mocno przyczynić do jej rozwoju w najbliższych latach.

Na co dzień konkurujące ze sobą firmy łączą siły, by działać wspólnie w jednym celu. Brzmi dobrze i na pewno pozwoli na to, by VR wkroczyła na zupełnie nowy, nieodkryty jeszcze poziom.

Źródło: Samsung oraz GVRA przez AndroidPolice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona