Poranek typowego użytkownika i wyznawcy Xiaomi | Tabletowo.pl

Poranek typowego użytkownika i wyznawcy Xiaomi

...czyli nietypowy przegląd oferty chińskiego koncernu

Dołącz do dyskusji 0

Gdy zapytacie kogoś, kto choć trochę interesuje się smartfonami i technologią o to, z czym kojarzy mu się firma Xiaomi, na pewno wymieni smartfony, powerbanki albo nawet opaskę Mi Band. Chiński gigant zdobył serca polskich klientów produktami, które wyróżnia świetny stosunek ceny do ich jakości. W części internetu Xiaomi obrosło już mitem, ale mało osób wie, że to tak naprawdę gigant posiadający w swojej ofercie wiele różnych produktów. Przeglądając sklepy internetowe oferujące towary sygnowany logo Xiaomi możemy natrafić na rzeczy, które zupełnie nie pasują do naszego wyobrażenia o firmie kojarzonej głównie z produkcją smartfonów.

Przyjrzyjmy się zatem, jak mógłby wyglądać poranek typowego Janusza żyjącego w myśl hasła #XiaomiLepsze. Ważna uwaga na początek: potraktujcie ten wpis z dużym przymrużeniem oka.

7:01 Do świadomości Janusza zaczyna docierać dźwięk budzika wydobywającego się z bestsellerowego Xiaomi Redmi 4A. Zaspany sięga ręką, aby go wyłączyć i odwraca się na drugi bok wdychając zapach świeżej pościeli od Xiaomi, która dopiero wczoraj dotarła do jego rąk po 2 miesiącach niecierpliwego wyczekiwania aż w skrzynce pojawi się odpowiednie awizo.

7:12 Janusz przypomniał sobie, że jego paczka utknęła w urzędzie celnym, bo zazdrośni celnicy na widok logo producenta chcieli ją sobie przywłaszczyć. Podniesione ciśnienie wyrywa go z objęć drzemki i ostatecznie stawia na nogi. Informacja o zmianie ciśnienia zostaje oczywiście udokumentowana przez iHealth 2 Smart Blood Pressure Monitor.

7:19 Teleportacja z łóżka do łazienki udana. Nasz bohater pierwsze kroki kieruje w stronę tronu, aby rozpocząć posiedzenie na inteligentnej desce klozetowej Zhimi Smart Toilet Seat. Później przychodzi pora na poranne golenie, które ułatwia mu maszynka Handx Men’s Safety Manual 6 Layer Razor Shaver. Zostało jeszcze tylko wyszorować zęby przy użyciu szczoteczki Soocas X3 Clean Smart Ultrasonic, wytrzeć się ręcznikiem w odpowiednim kolorze z serii ZSH Youth i wskoczyć na wagę Xiaomi Mi Smart Scale.

Zhimi Smart Toilet Seat (fot. GearBest)

7:33 Janusz podąża w stronę kuchni wykorzystując do nawigacji swój nos szukający w oddali błogiego zapachu kawy zaparzonej w ekspresie Scishare Capsule Coffee Machine. Nalewa dawkę ożywiającej, czarnej i gorącej cieczy do jednej z filiżanek z zestawu Royal Cicada.

7:36 Zasiada na krześle przy stoliku z zestawu Tongshifu i popijając kawę zagląda do swojego Xiaomi Redmi 4A w celu sprawdzenia postępów rozpoczętej wczoraj, kolejnej nowej diety. Okazuje się jednak, że informacje przesłane z wagi nie są na tyle zadowalające, aby mógł użyć nowego zestawu garnków Yi Wu Yi Shi do ugotowania kiełbasy. Wzdychając ciężko, wyciąga z szuflady ceramiczny nóż Huo Hou Nano i zaczyna kroić owoce, aby przyrządzić z nich koktajl w blenderze Circle Kitchen.

7:50 Czas zająć się wyborem garderoby. Z szuflady wyjmuje nowe bokserki, które listonosz dostarczył w zeszłym tygodniu. Tym razem obejdzie się bez szukania pary skarpetek, bo w rogu uchowała się jeszcze nienoszona para Xiaomi Sport Short. Chcąc ukryć rosnący brzuch, Janusz postanawia wybrać dziś bluzę z kapturem Mitown Hooded Jacket. Do kompletu dokłada jeszcze szal Xiaomi Mi Wool Scarf, na wypadek gdyby któryś somsiad chciał zapytać, skąd wziął fundusze na dostawę nowych towarów z Chin. Podczas ucieczki od niechcianej rozmowy przydadzą się też sportowe buty, więc wybór pada na RunMi 90 Points Ultra Smart wyposażone w procesor Intela dla dokładniejszego zliczania kroków.

Buty Xiaomi (fot. Geekbuying)

8:12 Kawa zaczyna działać, więc przypomina sobie, że żona Grażyna prosiła wczoraj o wstawienie prania. Wykonując slalom między pokojami zbiera ubrania pozostawione przez rodzinę i przeskakując nad odkurzaczem MiJia Roborock dociera do pralki, którą zapełnia zręcznym rzutem jak przystało na najlepszego gracza pobliskiej kręgielni. Ach gdyby tylko somsiad to zobaczył… Kilka klików na smartfonie i MiniJ Smart Washing Machine bierze się za pranie.

Pralka Xiaomi MiniJ Smart Washing Machine

8:15 Po drodze do drzwi wyjściowych Janusz zgarnia portfel Xiaomi Mi Business, parasol Pinluo Luo Qing oraz notatnik Xiaomi Mi Leather Notepad wraz z długopisem MiJia do kompletu i pakuje je do plecaka RunMi 90 Points Business. Zauważa na nim jednak sporą plamę, a nie może pozwolić sobie na taką wpadkę przy somsiadach. Ostateczny wybór pada więc na Xiaomi Mi Casual, do którego wrzuca jeszcze powerbank.

8:19 Na nos przywdziewa okulary Turok Steinhardt i może skupić się na ostatniej już ważnej decyzji, którą musi podjąć dzisiejszego poranka – wybór środka transportu. Ulubiona hulajnoga MiJia smutno opiera się o ścianę komunikując brak energii. Janusz stwierdza, że nie ma dziś ochoty zbyt się wyróżniać, więc odrzuca segwaya Ninebot. Rower MiJia QiCycle R1 z pękniętą dętką spoczywa aktualnie w piwnicy czekając na naprawę, więc do dyspozycji pozostaje nietypowy YunBike X1.

YunBike X1 (fot. Alibaba)

8:21 Środek transportu wytypowany, więc Januszowi pozostaje tylko nastawić oczyszczasz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier na odpowiednie obroty, założyć maseczkę antysmogową MiJia AirWear Anti-Fog And Haze i wyruszyć w drogę pełną przygód pozostawiając swoich somsiadów tylko z jednym pytaniem.

Wszystkie produkty wspomniane w tekście możecie bez problemu znaleźć w sieci. Co sądzicie o takiej dywersyfikacji oferty? Dzięki takim działaniom firma nie jest uzależniona wyłącznie od jednej gałęzi i jest obecna w świadomości większej liczby konsumentów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona