LG G8s ThinQ (fot. LG)

Polska cena LG G8s ThinQ potwierdzona. Kosztuje tyle, ile Galaxy S10e

LG już dawno nie wprowadziło na rynek smartfona z tak dużym potencjałem sprzedażowym, jak LG G8s ThinQ. Model ten wydaje się być odpowiedzią na Galaxy S10e i jestem niemal przekonany, że odniesie sukces. Jedyne, co musi zrobić producent, to przyłożyć się do jego promocji.

Stale rosnące ceny flagowców stworzyły nową przestrzeń na rynku, którą starają się zagospodarować bardziej przystępne cenowo high-endy. Do takich zaliczyć można wspomniane już LG G8s ThinQ i Galaxy S10e, ale także Huawei P30. Oczywiście, są jeszcze produkty takich marek, jak OnePlus czy Xiaomi, ale one znane są z agresywnej polityki cenowej, więc należy mierzyć je trochę inną miarą.

Chociaż ostatnie dane pokazały, że Galaxy S10e sprzedaje się gorzej niż drożsi bracia, to bardzo dobrze, że trafił na rynek, gdyż wiele osób oczekiwało bardziej kompaktowego flagowca z płaskim ekranem. LG zdaje się pomyślało analogicznie, ponieważ stworzyło podobną propozycję – LG G8s ThinQ z czystym sumieniem można nazwać high-endem, mimo że nie może się równać z LG G8 ThinQ chociażby pod względem możliwości fotograficznych.

Cena LG G8s ThinQ w Polsce

Pierwsze informacje na temat polskiej ceny LG G8s ThinQ pojawiły się już w połowie czerwca 2019 roku, kiedy smartfon dołączył do swoich cenników Plus. Wynikało z nich, że sugerowana cena tego modelu zostanie ustalona na 3299 złotych i właśnie okazuje się, że tak właśnie będzie.

Urządzenie pojawiło się w sklepie internetowym Play i jest dostępne także w wersji bez umowy – za LG G8s ThinQ bez zobowiązania trzeba zapłacić u tego operatora wspomniane 3299 złotych. Aktualnie w sprzedaży jest tylko jedna, czarna wersja kolorystyczna. Nie wiadomo, czy dołączą do niej kolejne – może stanie się to, kiedy LG oficjalnie wprowadzi ten model na polski rynek (cały czas bowiem tego jeszcze nie zrobiło).

smartfon LG G8s ThinQ
LG G8s ThinQ (fot. LG)

Mimo że cena LG G8s ThinQ jest wysoka, to jednocześnie jest na dokładnie takim samym poziomie, co cena Galaxy S10e. Wygląda na to, że smartfony będą bezpośrednio konkurować ze sobą – oba mają argumenty, aby wygrać ten pojedynek, gdyż jeden i drugi jest przedstawicielem najwyższej półki (nawet jeśli w bardziej „budżetowym” wydaniu).

Z pełną specyfikacją LG G8s ThinQ zapoznacie się w >tym artykule<.

LG wkrótce otworzy w Warszawie swój pierwszy autoryzowany sklep

LG wkrótce otworzy w Warszawie swój pierwszy autoryzowany sklep

Źródło: Play