Studenci Politechniki Warszawskiej będą mieli szansę pracować w Huawei Polska

Podpisano odpowiednie porozumienie

Huawei Polska zawarło dziś porozumienie o współpracy z Politechniką Warszawską. Dzięki niej studenci i pracownicy naukowi PR będą mieli dostęp do najważniejszych technologii sztucznej inteligencji firmy.

Będzie wspólne laboratorium badawcze

Podpisanie współpracy między Huawei Polska a Politechniką Warszawską otworzy przed studentami możliwość korzystania z zaawansowanych rozwiązań Huawei w temacie SI. Dotyczy to między innymi Huawei Atlas, czyli platformy sztucznej inteligencji, którą posługuje się firma podczas planowania rozwoju swoich technologii.

„W strukturach Huawei, nie tylko na poziomie Polski, jest wielu specjalistów, którzy pierwsze kroki w dziedzinie technik informacyjnych stawiali właśnie na Politechnice Warszawskiej. Jestem przekonany, że współpraca z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych PW przyniesie nam obopólne korzyści, a w rezultacie przyczyni się do rozwoju polskiego społeczeństwa”
– dyrektor zarządzający Huawei Polska Bao Jianlin

Partnerstwo firmy z placówką naukową ma za zadanie współpracowanie z najbardziej utalentowanymi studentami z wydziałów technicznych w Polsce, skupiających się na badaniu rozwiązań informacyjnych. Najbardziej obiecujący uczestnicy programu będą mogli w przyszłości ubiegać się o posady w Huawei Polska, między innymi w centrum badawczo-rozwojowym Huawei, które znajduje się w naszym kraju.

Nie tylko Huawei inwestuje w rozwój w Polsce

Polska edukacja może sporo skorzystać na partnerstwie z różnymi firmami technologicznymi. Nie dalej jak miesiąc temu Microsoft ogłosił współpracę z Operatorem Chmury Krajowej w Polsce, obiecując inwestycje sięgające 1 miliarda dolarów. Część z tych środków ma być przeznaczona na wieloletni podnoszenia kompetencji cyfrowych na polskim rynku pracy, który ma pomóc różnym osobom – od pracowników i specjalistów IT, przez nauczycieli i studentów aż po obywateli.

Podobne działania podjęło Google, którego przedstawiciele we wrześniu ubiegłego roku podpisali umowę o strategicznym partnerstwie z OChK oraz utworzeniu regionalnego centrum Google Cloud na Europę Środkowo-Wschodnią.

 

źródło: money.pl, GSMONLINE